TRASA KASZUBSKA – PODPISANO UMOWĘ

Firma POL – AQUA zaprojektuje i zbuduje za ok. 817 mln zł odcinek Trasy Kaszubskiej między Szemudem a Gdynią.

To pierwsza podpisana umowa spośród trzech zamówień na tę Drogę Ekspresową. Do wiosny 2019 r. powinna być gotowa dokumentacja techniczna dla tego przedsięwzięcia, następnie ruszą prace budowlane. To oznacza, że nową drogą pojedziemy na przełomie 2020 i 2021 r.

Trasa będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku i pas awaryjnego postoju. Na odcinku Chwaszczyno – Gdynia Wielki Kack oraz na odcinku Obwodnicy Trójmiasta w obrębie węzła Gdynia Wielki Kack – ze względu na natężenie ruchu – będą po trzy pasy.

Na trasie zostaną wybudowane trzy węzły drogowe: „Koleczkowo”, „Chwaszczyno” zespolony z „Gdynia Dąbrowa” oraz rozbudowany węzeł „Gdynia Wielki Kack”.

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.