Tomasz Szymkowiak wiceburmistrzem. To nacisk na rozwój budownictwa i urbanistyki w gminie.

Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski mianował nowego wiceburmistrza. Jest nim architekt, dotychczasowy kierownik Referatu Budownictwa i Urbanistyki – Tomasz Szymkowiak.

 

Nowy wiceburmistrz pracuje w Urzędzie Gminy Żukowo od lutego 2010 roku. Do tej pory zajmował się rozwojem budownictwa i urbanistyki oraz zarządzał referatem wydającym rocznie przeszło 1000 decyzji, w tym również decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.

 

Jego doświadczenie w pracy samorządowej obejmuje także pracę w Urzędzie Miasta Gdyni, gdzie przepracował w sumie siedem lat – zaczynając od podinspektora w Biurze Planowania i Rozwoju Miasta, na kierowniku Referatu Koordynacji Zagospodarowania Przestrzennego Wydziału Urbanistyki, kończąc.

 

Tomasz Szymkowiak ma również doświadczenie w firmie projektowej, co pozwala mu spojrzeć na pracę samorządowca także z tej drugiej perspektywy – inwestora.

Mianowanie specjalisty od budownictwa na wiceburmistrza ma zwiększyć nacisk na rozwój budownictwa w gminie, a także ułatwić „trzymanie ręki na pulsie” podczas trwającej obecnie ważnej inwestycji budowy Polskiej Kolei Metropolitalnej i planowanej budowy Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta.

 

Tomasz Szymkowiak rozpoczyna swoją pracę oficjalnie już od 17 grudnia 2014.

 

źródło:
zukowo.pl / red. Sylwia Kubryńska

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.