Szkoła w Chwaszczynie najaktywniejsza w kampanii „Rowerowy Maj”!

„Rowerowy Maj” do Gminy Żukowo zawitał w tym roku po raz pierwszy. Końcowe wyniki kampanii pokazują, że cieszyła się ona powodzeniem.

 

72,73% uczniów z sześciu szkół w Gminie Żukowo (SP w Żukowie, Glinczu, Miszewie, Pępowie, Skrzeszewie i Chwaszczynie) aktywnie uczestniczyło w akcji „Rowerowy Maj”. Dzieci od 4 do 31 maja do szkół dojeżdżały rowerami, rolkami, deskorolkami i hulajnogami. W czasie trwania kampanii łącznie odbyły 26 866 rowerowych podróży, a przynajmniej raz na dwóch kółkach do szkoły przyjechało 1269 spośród 1846 zgłoszonych do akcji uczniów.

Najbardziej aktywni okazali się uczniowie z SP Chwaszczyno – w akcji udział wzięło aż 77,86% uczniów, na drugim miejscu uplasowała się szkoła ze Skrzeszewa z wynikiem 77,70%, kolejne było Miszewo – 74,76%.

rowerowy maj 1

fot. nadesłane / zukowo.pl

50,68% to najwyższa frekwencja, którą już w połowie kampanii wypracował sobie Glincz, za nim uplasowała się szkoła z Chwaszczyna (43,13%) oraz Pępowa (41,28%).

Najbardziej rowerową klasą w Gminie okazała się klasa I z Miszewa – aż 84,00% uczniów zaangażowało się w akcję. W następnej kolejności uplasowały się klasa 5A ze Skrzeszewa (79,44%), klasa 5B z Chwaszczyna (75,94%), klasa 4C z Żukowa (62,31%), klasa 3 z Glincza (58,25%) oraz 5B z Pępowa (57,67%).

rowerowy maj 2

fot. nadesłane / zukowo.pl

Podsumowanie Kampanii „Rowerowy Maj” odbędzie się 11 czerwca 2017 r. o godz. 13:30 w Parku nad Jeziorkiem w Żukowie podczas Rodzinnego Turnieju Rekreacyjnego. Wówczas też przekażemy nagrody dla aktywnych uczestników akcji.

 

Informacja prasowa
Gmina Żukowo
Beata Bujnowska-Kowalska

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.