Szkoda, że wybory są co 4 lata… – Telefon do redakcji.

 

We wtorek rano zadzwoniła do redakcji pani Halina z Tuchomia – czytelniczka gazety Chwaszczyno.pl. Poinformowała nas, że pas trawy przy ulicy, przy której mieszka, jest właśnie koszony przez firmę pracującą dla gminy.

 

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zbliżają się wybory samorządowe.
Odkąd tutaj mieszkam, czyli około 30-stu lat, nie pamiętam, żeby wzdłuż tej ulicy koszono trawę. – śmieje się pani Halina – Szkoda tylko, że wybory są co 4 lata… – podsumowuje.

 

Taki skoszony trawnik to tylko jeden z przypadków. Huczne otwarcia na kilkanaście dni przed wyborami możemy zaobserwować także w naszej gminie (otwarcie szkoły w Baninie, skatepark w Żukowie), ale i nie tylko. Zrozumiałym jest to, że takie projekty kiedyś trzeba otworzyć, bo w końcu często ich przygotowanie i wykonanie to długi proces.

 

Ale nadchodzący dzień 16 listopada daje władzom dodatkowej energii, dlatego zdecydowanie częściej pojawiają się w blaskach fleszy, pozując do zdjęć. Dziwnym wydaje się fakt, że wiele z tych projektów zostanie otwarta akurat przed wyborami. No cóż, może wcześniej nie było czasu, albo rzeczywiście wiele z nich zostało ukończonych tuż przed 16 listopada?

 

Niedawno Gmina Żukowo wydała drukowany 36-stronnicowy folder z osiągnięciami magistratu pt. „Gmina Żukowo. Budowa Współpraca Rozwój”. Czy rzeczywiście jest tak pięknie, jak to zostało opisane? Zapraszamy do lektury. Broszurę można przeczytać w wersji elektronicznej tutaj: http://www.zukowo.pl/nowastrona/web/pdf/folder.pdf

 

źródło
– zdjęcia od czytelniczki
– folder z Zukowo.pl

 

koszenie-trawy-przed-wyborami-1

 

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.