Szczegółowe informacje dotyczące XV Światowego Zjazd Kaszubów we Władysławowie.

 {module do-reklamy-intertekst|none}

Ponizej przedstawiamy szczegółowe informacje dotyczące XV Światowego Zjazdu Kaszubów, który odbędzie się 6 lipca 2013 roku na Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie.

 

 

Aleja Gwiazd Sportu – najpopularniejszy deptak miasta, łączący pomnik Antoniego Abrahama z kościołem p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zmieni się tego dnia nie do poznania. Czarno-żółte stoiska twórców ludowych, balony i flagi z kaszubskim gryfem oraz scena, na której zaprezentują się regionalne zespoły wspierane przez Katarzynę Cichopek, Piotra Ciskowskiego i Michała Bronk zapewnią wyjątkową zabawę. Gwiazdą wieczoru będzie Natalia Szroeder, której towarzyszyć będzie słynny polski raper Liber. Tradycyjnie pociąg Transcassubia przywiezie uczestników na dworzec główny, skąd barwnym korowodem przemaszerują Aleją Żeromskiego na mszę świętą o godz. 11:00.

 

Oficjalne otwarcie zjazdu nastąpi o godzinie 13:00 na scenie, natomiast na terenie Ośrodka Przygotowań Olimpijskich „Cetniewo” odbędzie się coroczny turniej gry w Baśkę. Dodatkową atrakcją wydarzenia jest niepowtarzalna lokalizacja imprezy w dzielnicy Hallerowo, słynącej z letniskowej rezydencji Generała Józefa Hallera, a w sezonie letnim z licznych barów, restauracji i dyskotek. Niewątpliwym atutem tego miejsca jest piękna, szeroka plaża, z której widok na zachodzące za latarnię morską w Rozewiu słońce należy do najpiękniejszych na świecie. Północnokaszubska Lokalna Grupa Rybacka wraz ze szkołami z terenu powiatu puckiego zadbała o strefę gastronomiczną, w której każdy uczestnik wydarzenia otrzyma zupę rybną, rolmopsy i wędzoną niespodziankę.

 

Jak dowiedzieliśmy się od portalu pulskaszub.cba.pl po raz pierwszy w Zjeździe Kaszubów uczestniczyć będzie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Prezydent Komorowski potwierdził swój udział w XV Zjeździe Kaszubów podczas spotkania z prezesem Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Łukaszem Grzędzickim, które odbyło się w Kancelarii Prezydenta 27 czerwca 2013 r.

 

Parking

Prosimy wszystkich uczestników zjazdu aby w przedniej szybie swych pojazdów umieścili białą kartkę formatu A4 tak by była widoczna dla kierujących ruchem. Służby mundurowe skierują taki pojazd na główny parking z którego pozostaje do przejścia jedyne 700 metrów do miejsca imprezy.

 

Lokalizacje miejsc parkingowych:

Parking główny Ocean Park przy ulicy Droga Chłapowska. Aby uniknąć stania w korku i wymieszania zjazdowiczów z turystami jadącymi na Półwysep Helski proponujemy aby za Puckiem zjechać na Gnieżdżewo w Gnieżdżewie skierować się na Jastrzębią Górę i w miejscowości Łebcz skręcić wprawo na Władysławowo. Wjeżdżając do Władysławowo od strony Łebcza należy skręcić w prawo w ulicę Droga Chłapowska i już po kilkuset metrach po lewej stronie ukaże się nam wielki parking Ocean Parku.

 

Osoby, które przegapią zjazd z drogi 216 na Gnieżdżewo powinny skręcić w pierwszą ulicę w lewo wjeżdżając do Władysławowa.

 

Dodatkowo przygotowano parking dla samochodów osobowych przy letniej scenie muzycznej. Aby do niego dojechać należy: na rondzie we Władysławowie skręcić w lewo (kierunek Jastrzębia Góra) przejechać prosto i tuż za przejazdem kolejowym skręcić w prawo obok hurtowni motoryzacyjnej „Kowalski auto części”.

 

Twórcy:

Twórcy ludowi i artyści oraz instytucje, które promować się będą w czarno-żółtych namiotach jarmarku powinny kierować się na rondzie w lewo potem prosto przez przejazd kolejowy i jadąc Aleją Żeromskiego prosto należy skręcić w ulice Sportową (druga w prawo za kościołem). Ulicą Sportową należy jechać do ulicy Brzozowej cały czas prosto. Za kawiarnią Jolanta od ulicy Brzozowej do Spokojnej na Alei Gwiazd Sportu usytuowane będą wszystkie namioty wystawców.

 

Wystawcy, którzy prezentują się we własnych namiotach za Skwerem Antoniego Abrahama powinni kierować się na rondzie w lewo potem prosto przez przejazd kolejowy i jadąc Aleją Żeromskiego prosto należy skręcić w ulice Sportową (druga w prawo za kościołem). Ulicą Sportową należy jechać do ulicy Brzozowej cały czas prosto. Po lewej stronie ukaże się nam pomnik z popiersiem Antoniego Abrahama. Teren dla wystawców z własnymi namiotami znajduje się pomiędzy plażą i Skwerem Antoniego Abrahama (vis avis pensjonatu Solmare).

 

Pojazdy wystawców po rozładunku dzieł i towarów powinny trafić na specjalnie przygotowany parking przy ulicy Księdza Mekleina. Aby do niego dojechać należy pojechać ulicą Brzozową prosto do ulicy Morskiej. Skręcić w prawo w ulicę Morską i przejechać prosto skrzyżowania z ulicami Spokojną i Obrońców Helu. Na następnym skrzyżowaniu należy skręcić w ulicę Księdza Merkleina. Ulica Księdza Merkleina będzie wyłączona z ruchu a służby mundurowe będą przepuszczać jedynie pojazdy wystawców.

 

plakat zjazd kaszubow

oprac. Michał Witt

Nadesłał:Andrzej Schmulta

 

{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.