Szansa na nocny kurs „Z”. Gmina Żukowo.

Jak podaje portal kartuzy.info, grupa mieszkańców z Żukowa powzięła inicjatywę, aby uruchomić nocny kurs autobusowy linii „Z”. Przygotowali już petycję, którą zamierzają przedstawić władzom gminy i ZKM-u.

 

Ostatni autobus popularnej „zetki” odjeżdża z Gdyni do Żukowa o godz. 21:00. Mieszkańcy Żukowa twierdzą, że uniemożliwia im to uczestniczenie w imprezach organizowanych przez Gdynię. Wszelkie wyjścia do klubów, na koncerty, czy spotkania ze znajomymi kończą się zazwyczaj w późnych godzinach.

 

Swoją inicjatywę argumentują tym, że zadaniem komunikacji miejskiej jest zapewnienie komfortu i możliwości podróży po mieście lub tak jak w tym przypadku, pomiędzy miastami, i przede wszystkim sprawienie, by ludzie zrezygnowali zsamochodu, który zresztą nie każdy posiada.

 

Na takim dodatkowym kursie skorzystaliby wszyscy mieszkańcy gminy Żukowo, m.in. Chwaszczyno, czy Tuchom. Zobaczymy, jak władze podejdą do tej inicjatywy. Prawie trzy lata temu na ich wniosek w związku z niewielką frekwencją pasażerów likwidacji uległ zajazd autobusu linii nocnej N10 do Chwaszczyna. Pamiętamy jednak, że ten kurs nocny odbywał się kilka minut po północy.

 

Czy władze gminy Żukowo uruchomią nocny kurs „Z”? Możemy się o to starać, podpisując się pod petycją: http://www.petycjeonline.com/nocny_autobus_do_ukowa

 

oprac: kartuzy.info/Anna Lehmann

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.