System iOS – wyróżniki, zalety, serwis

Autor: nadesłane

Pierwsze skojarzenie z marką Apple? Wiadomo, jabłuszko. Drugie? System operacyjny. Czym iOS różni się od Androida? Jakie są jego wady i zalety? Sprawdź!

System iOS – co go wyróżnia?

Kupujesz komórkę, tablet lub laptop marki Apple? Zatem w Twoim urządzeniu będzie królował iOS – system operacyjny tej marki. Nazywa się tak od 2010 roku – to skrót od określenia iPhone OS. Zgodnie z obowiązującym prawem system można wykorzystywać go tylko w produktach marki. Co wyróżnia to oprogramowanie? Zamknięty kod źródłowy, który czyni urządzenie wydajnym, funkcjonalnym i dostosowującym się do potrzeb użytkownika obsługującego dowolne urządzenie.

System iOS składa się z czterech warstw:

 • Core OS odpowiada interakcję między sprzętem mobilnym a oprogramowaniem;
 • Core Services zarządza pracą aplikacji i wątków, obsługuje też bazy danych;
 • Media obsługuje obraz, dźwięk i pliki video;
 • Cocoa Touch ściśle wiąże się z ekranem dotykowym.

Zalety iOS – 7 powodów, dla których warto wybrać urządzenia Apple

Urządzenia marki Apple różnią się od innych nie tylko systemem operacyjnym. Od konkurencji wyróżnia je także… cena. Warto jednak wydać więcej, by cieszyć się zaletami sprzętu. Oto najważniejsze cechy oprogramowania iOS:

 1. Pozwala na ścisłą integrację z usługami i systemami firmy Apple;
 2. Producenci przeprowadzają ścisłą kontrolę aplikacji – choć sklep z programami jest nieco „uboższy” niż ten z oprogramowaniem na telefony z androidem, jego zawartość jest poddawana o wiele surowszej kontroli bezpieczeństwa;
 3. Choć parametry – zwłaszcza telefonów – nie zawsze na to wskazują, system iOS działa niezwykle płynnie. Mnogość aplikacji uruchomionych w tle nie wpływa na szybkość działania najbardziej zaawansowanych funkcjonalności;
 4. Intuicyjna, wręcz naturalna obsługa nie wymaga używania przycisków – wystarczą gesty i dotyk;
 5. Sztuczna inteligencja systemu uczy się zachowań użytkownika, dzięki czemu jest mu w stanie podpowiadać o różnych czynnościach na dowolnym sprzęcie z zainstalowanym oprogramowanie iOS;
 6. Wykonywane stale kopie bezpieczeństwa czy też automatyczne zapisywanie danych w chmurze pozwalają na szybkie odtworzenie ustawień w przypadku wymiany lub awarii sprzętu bez długotrwałej konfiguracji;
 7. Mówi się, że iOS to najbezpieczniejszy system dla urządzeń mobilnych – dane zabezpieczane są podobnym kluczem jak informacje przechowywane na dyskach administracji amerykańskiej.

Nie tylko telefon z jabłuszkiem – pozostałe urządzenia iOS

Apple to marka, która kojarzy się przede wszystkim z telefonami komórkowymi. Jednak nie jest to jedyny sprzęt oferowany przez amerykańskich producentów. Użytkownik, oprócz telefonu, może wybrać macbooka, czyli laptopa z systemem iOS czy też iPada, czyli tablet z firmy Apple. Warto zaznaczyć, że wszystkie urządzenia jednego użytkownika mogą wymieniać się informacjami i danymi, bowiem kompatybilność to jeden z najważniejszych wyróżników firmy. System iOS pozwala na swobodne i co ważne edytowanie, współdzielenie czy przenoszenie dokumentów, notatek czy indywidualnych ustawień. Należy dodać, że wszystko odbywa się w czasie rzeczywistym, co czyni z marki lidera światowego rynku.

Serwis Apple

Zepsuty laptop, tablet, a może komórka? Niezależnie od tego, który sprzęt uległ uszkodzeniu, niech naprawą zajmie się serwis Apple w Warszawie. W zależności od przyczyny usterki zostanie ona rozwiązana albo na miejscu, albo w ośrodku napraw marki. Warto wybierać zaufane punkty naprawy na mapie stolicy – przeszkoleni i doświadczeni technicy naprawią urządzenia z zachowaniem oryginalnych części.

System iOS do pracy, system iOS do rozrywki

Potrzebujesz nowego laptopa do biura? Szukasz telefonu, który pomieści ulubione aplikacje? Wybierz produkty marki z nadgryzionym jabłkiem. Pełną listę zalet odkryjesz dopiero przy użytkowaniu sprzętu i szybko przekonasz się, że serwis Apple w Warszawie lub innym mieście, będziesz po prostu omijać. Bezpieczeństwo, szybkość i niezawodność staną się synonimami Twoich mobilnych urządzeń.

Źródło: nadesłane

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.