Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w SP w Chwaszczynie

Dnia 3 grudnia w Szkole Podstawowej w Chwaszczynie obchodzono Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

Z tej okazji zorganizowano warsztaty polegające na zrozumieniu barier i ograniczeń osób z różnymi deficytami. Dzięki nim uczniowie i nauczyciele przez chwilę mogli przenieść się do świata osób niewidomych, niesłyszących czy niesprawnych ruchowo. Dzieci rysowały stopami, poznawały język Braille’a oraz język migowy. Pokonywały przeszkody na wózku inwalidzkim.

sdon 2

Sięgnęliśmy też do sfery emocji: jak się czujesz, gdy spotykasz osobę niewidomą? Niektórzy odpowiadali: smutno mi i nie wiem jak jej pomóc… Dzieci zdziwione były, że słowa: inwalida i kaleka nie są odpowiednie, by zwracać się do osoby niepełnosprawnej. To był dzień ciekawych doświadczeń i głębokich refleksji…

sdon 4

Monika Kraińska

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.