Sukces najmłodszych sportowców z Chwaszczyna na turnieju w Niemczech

W czwartek w nocy nasi najmłodsi siatkarze i siatkarki z UKS WILKI przy Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Chwaszczynie wyruszyli do Niemiec na swój pierwszy Międzynarodowy Turniej Minisiatkówki Junior Cup 2017.

W piątek rano dotarli do kompleksu sportowo-rekreacyjnego Tropical Island, gdzie przez cały dzień korzystali z dostępnych atrakcji, a następnie wyruszyli do miejscowości Angermunde. W sobotę rano rozpoczął się turniej rozgrywany systemem portugalskim, co było sporym wyzwaniem dla wszystkich zawodników. Kolejną nowością było to, że dziewczęta rywalizowały z chłopcami.

Rewelacyjnie spisali się najmłodsi siatkarze z chwaszczyńskiej szkoły, którzy w kategorii U12 uplasowali się na dwóch czołowych miejscach:

– 1 miejsce: Mateusz Szafrański, Euzebiusz Belka,
– 2 miejsce: Amelia Fiodorowicz, Zuzanna Śliwiak.

2

fot. nadesłane

W kategorii U14 nasze zespoły uplasowały się na:

– 8 miejscu: Szymon Freiberg, Szymon Młyński, Dawid Litzbarski, Maciej Śliwiak, Dominik Wasilewski;
– 10 miejscu: Vanessa Lademan, Anna Chamska, Julianna Hoppa, Emilia Pospieszna.

W niedzielę o godzinie 14 nastąpiło zakończenie zawodów. Zawodnicy i zawodniczki otrzymali pamiątkowe koszulki i zdjęcia.

Wyjazd okazał się dużym sukcesem, ale też niewątpliwie bardzo cennym doświadczeniem dla naszych sportowców.

3

fot. nadesłane

Ogromne podziękowania należą się Pani Dyrektor Aleksandrze Rogalewskiej i Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu w Żukowie za dofinasowanie wyjazdu naszych uczniów na te zawody.

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom i ich trenerom!

nadesłano: Szkoła w Chwaszczynie

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.