Sukces na Mistrzostwach Europy w Karate Shotokan!

Nasi zawodnicy ostatni weekend (25.11- 27.11) spędzili w ciepłej Grecji na Mistrzostwach Europy Shotokan (naszego rodzimego stylu). Na zawody z ramienia Kadry Polski zostali powołania FIlip Wendt oraz Mariusz Migdalski.

ESKA European Shotokan Karate-do Championship 2016 odbyły się w greckiej Chalkidzie. Przez 3 dni 430 zawodników z 24 państw walczyło o najwyższe tytuły sportowe.

Nasza reprezentacja zdobyła 5 złotych medali, 4 srebrne oraz 7 brązowych, dzięki czemu Polska uplasowała się na 2 miejscu klasyfikacji generalnej, ulegając tylko reprezentacji Rosji.

Filip Wendt po świetnych walkach zdobył 2 brązowe medale w kumite indywidualnym seniorów oraz w kumite drużynowym seniorów wraz z kolegami z kadry. W kategorii juniorskiej Filip znalazł się tuż za podium na 5 miejscu. Mariusz Migdalski zdobył brązowy medal w kumite drużynowym seniorów.

Jest to kolejna wielka impreza karate, w której udział wzięli nasi zawodnicy. Jesteśmy dumni z faktu, że nasi zawodnicy osiągnęli tak wysoki poziom w swojej sportowej karierze.

Nie spoczywamy na laurach i już za dwa tygodnie wyjeżdżamy do Słowacji na wielki turniej do zaprzyjaźnionego klubu z Nitry.

W międzyczasie organizujemy kolejny Gokken Cup w SP w Baninie dla wszystkich naszych klubowiczów i nie tylko.

Po więcej informacji zapraszamy na nasza stronę klubową www.gokken.pl

 

fot. tytułowa: na zdjęciu drużyna kumite seniorów (od prawej strony Filip Wendt oraz Mariusz Migdalski oraz pozostali reprezentanci Polski: Maciej Gębka, Kamil Warda oraz Michał Bąbos).

 

Agata Uwijała / KS Gokken

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.