Straż Graniczna przechwyciła papierosy o wartości pół miliona złotych w garażu w Chwaszczynie

{module do-reklamy-intertekst|none}

Przeszło milion papierosów bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości 522 tysięcy złotych przechwycili 1 czerwca 2012 r. w Chwaszczynie funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Kiedy strażnicy graniczni weszli na teren jednej z posesji, trwał akurat wyładunek nielegalnego towaru.

 

Funkcjonariusze Straży Granicznej podjęli działania po anonimowym zgłoszeniu, że na terenie jednej z posesji w Chwaszczynie może działać nielegalna hurtownia papierosów pochodzących z przemytu. Kiedy pojechali we wskazane miejsce, okazało się, że dwaj mężczyźni, 36-letni właściciel posesji i jego rok starszy kolega, prowadzili właśnie rozładunek kontrabandy.

 

W samochodzie ciężarowym znajdowało się 20,5 tysiąca paczek papierosów z rosyjską akcyzą, przeszło 30 tysięcy paczek przechowywano w garażu. Łącznie zatrzymano 52 230 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy o wartości ponad 522 tysięcy złotych.

 

Ujawnione wyroby tytoniowe zostały zabezpieczone, mężczyznom zostaną postawione zarzuty o przestępstwo skarbowe.


mosg-nielegalne-papierosy-chwaszczyno1


źródło i fot. MOSG{module dol-artykulu|none}

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.