Staw na Sambora I w Chwaszczynie

Autor: Michał Witt

AKTUALIZACJA 12.12.2016r. / 14.12.2016r.

Prawie miesiąc temu pisaliśmy o złym stanie nieutwardzonych dróg w Chwaszczynie. Niestety przez ten okres sytuacja w zasadzie się nie poprawiła, a wręcz pogorszyła.

AKTUALIZACJA 14.12.2016r.

W środę (14.12.16r.) dziura na ulicy Sambora została zasypana i utwardzona tłuczniem.

sambora zasypana dziura 1

sambora zasypana dziura 2

sambora zasypana dziura 3

AKTUALIZACJA 12.12.2016r.:

W poniedziałek (12.12.16r.) po 8 rano oraz w godzinach popołudniowych druhowie z OSP Chwaszczyno wypompowywali wodę z ogromnej kałuży na ulicy Sambora I.
Strażacy przyjechali na prośbę Jolanty Wiercińskiej – Sołtysa Chwaszczyna.

fot. ospchwaszczyno.pl

mondec1212105120160

fot. Sylwia Lipińska:

 

 


Jesienna aura nie sprzyja drogom szutrowym. Nie ma nic w tym nadzwyczajnego. Taki okres w pogodzie mamy co najmniej dwa razy w roku. Niby wszyscy o tym wiedzą ale chyba w gminie jakby za każdym razem lekkie zaskoczenie. Nie ma przewidzianych wystarczających środków na utrzymanie w przejezdności wszystkich dróg gminnych (?) A może pieniądze są tylko na „ważniejsze potrzeby”? Gdyby w Żukowie na głównej drodze zrobiła się wielka dziura to z pewnością naprawa nie trwałaby kilka tygodni. Inaczej sytuacja wygląda jak problem dotyczy ulicy w mniej reprezentacyjnym miejscu. Jeśli droga jest nieutwardzona to jedynym sposobem jest nasypanie odpowiedniej warstwy kruszywa lub położenie płyt Yomb.

Czy ul. Sobiesława, Sambora, Kaszubską Drogą, Mickiewicza i innymi szutrowymi drogami jeżdżą „mniej ważni”, czy „gorsi” mieszkańcy gminy Żukowo? Wymienione ulice są bardzo ważnymi ciągami komunikacyjnymi dla dużej części mieszkańców Chwaszczyna. To nie są nowe drogi. Ludzie nimi jeżdżą dziesiątki lat.

Obecny stan dróg to zaniedbanie wielu kadencji w gminie. Każdej nowej władzy powinno się dać na początu kredyt zaufania. Zazwyczaj w pierwszym roku włodarze tłumaczą się budżetem zastanym. Minęły właśnie dwa lata obecnej kadencji radnych i burmistrza…

Możemy poczytać publikowane statystyki, podsumowania oraz całe pasmo sukcesów inwestycyjnych [w Chwaszczynie 2016 roku gmina położyła aż 250 mb asfaltu! – źródło]. Na obrzeżach gminy te sukcesy niestety próżno szukać… Drogi są to sprawy priorytetowe oraz obowiązek gminy, aby były utrzymane w dobrym stanie.

Wielu mieszkańców jest coraz bardziej sfrustrowanych jeżdżąc po drogach dziurawych jak ser szwajcarski. Widać to w komentarzach jak i informacjach napływających do redakcji.

Poniżej prezentujemy zdjęcie i film z ulicy Sambora I, gdzie od miesiąca jest wielka kałuża, która mimo zgłaszania do gminy, nie doczekała się żadnej interwencji ze strony służb odpowiedzialnych za drogi w gminie Żukowo. W takim stanie ulica jest w zasadzie nieprzejezdna, a co najmniej grozi wysokim ryzykiem uszkodzenia samochodu. Opady deszczu powodują, że kałuża jest obecnie jeszcze głębsza niż kilka dni temu.

Problem był zgłaszany przez mieszkańców, jak też przez Panią Sołtys. Przez kilka tygoni gmina nie może sobie poradzić z naprawieniem drogi. Pozostała nieutwardzona część drogi również wymaga pilnej naprawy.

 

 

sambora 1

 

 

 

Źródło: własne

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.