Stan ulicy Dobrzewińskiej przyczynił się do skażenia jej olejem?


{module do-reklamy-intertekst|none}W dniu wczorajszym 24 lipca w godzinach rannych na wysokości drugiego progu spowalniającego doszło do rozlania substancji ropopochodnej. Progi spowalniające zostały zdjęte na czas objazdu DW 218, który wiódł poprzez tę drogę i część DK 20, a miały zostać przywrócone po zakończeniu objazdu.


Obecny stan drogi, tj. nieobudowanie progów spowalniających od razu po zakończeniu objazdu powoduje znaczne zagrożenie dla kierujących i pieszych oraz zagraża stanu technicznemu pojazdów. Nie dziwi podejście kierowców, którzy korzystają z pojazdów służbowych – można by rzec co konia obchodzi, że wóz się przewraca. Jednakże dla kierujących prywatnymi pojazdami po wpadnięciu w wyrwę powstałą w miejscu, gdzie były progi spowalniające coraz realniejszym staje się wizja naprawy zawieszenia.


Do miejscowego zagrożenia doszło tam wczoraj, gdyż któremuś z kierowców wypadło z „paki” wiadro najprawdopodobniej przepracowanego oleju lub innej substancji ropopochodnej, który rozlał się w pobliżu progu spowalniającego. Pojazdy przejeżdżające tamtędy „rozwlekły” plamę oleju na długość 80 m o szerokości dochodzącej do 3 m.


Po naszej interwencji – gdyż jak widać żadnemu z kierujących nie przeszkadzał rozlany olej – do akcji wezwana została jednostka OSP Chwaszczyno, która zabezpieczyła substancję.

 

W rozmowie z nami prezes OSP Chwaszczyno Ludwik Secke mówił: Kierowcy nie zdają sobie chyba sprawy jakie zagrożenie stanowi taka plama oleju. Przecież mogło tu dojść do tragedii, o włos od wypadku. Jak by coś się tu działo, to poślizg murowany dla pojazdu, a wtedy to już nic nie pomoże.

 

Wojciech Albecki


 

{gallery}2012/2012-07/plama-oleju{/gallery}

 

{module Autor-Wojciech-Albecki|none}

 

{module dol-artykulu|none}Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.