Sprawdź swój dowód osobisty!

 

Twój dowód osobisty może już być nieważny – jeżeli został wydany na początku 2001 roku. Minęło bowiem 10 lat od kiedy wydawane są dowody osobiste nowego wzoru – tzw. plastikowe.

 

 

 

 

 

 

Termin ważności dowodu osobistego określony jest w każdym wydanym dowodzie osobistym. Po tym terminie unieważniany jest w systemie komputerowym. W związku z tym jego posiadacz nie tylko nie otrzyma kredytu, lecz także nie odbierze przesyłki pocztowej czy nie załatwi żadnej sprawy w urzędzie.

Wniosek o wydanie nowego dowodu osobistego należy składać osobiście w Urzędzie Gminy Żukowo, co najmniej 30 dni przed terminem upływu ważności dowodu osobistego.

Przypominamy także, że dowody osobiste wydawane są bezpłatnie.

 

{module reklama-artykul-n|none}
Wymagane dokumenty

  • Wypełniony (czytelnie, drukowanymi literami, czarnym długopisem) wniosek (na naszej stronie wystarczy kliknąć w ikonę „druki”).
  • Dwie aktualne, wyraźne i jednakowe fotografie (lewy półprofil z widocznym lewym uchem) o wymiarach 35×45 mm
  • Aktualny dowód osobisty(do wglądu).
  • Do wniosku o ponowne wydanie dowodu osobistego nie załącza się odpisów aktów stanu cywilnego jeżeli dane zawarte w dowodzie osobistym nie uległy zmianie, a w dokumentacji dowodowej znajdują się te odpisy.

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.