Spotkanie w sprawie Trasy Kaszubskiej i „Węzła Chwaszczyno”

We wtorek 23 maja br. odbyło się spotkanie w GDDKIA w Gdańsku w sprawie powstającej Trasy Kaszubskiej i jej integralnej części – Węzła Chwaszczyno.

W spotkaniu uczestniczyli Wojciech Kankowski – Burmistrz Gminy Żukowo, Jolanta Wiercińska – Sołtys Chwaszczyna, Przemysław Ossowski – mieszkaniec ul. Kaszubska Droga, Arkadiusz Filipiak – członek zarządu Osiedla Angielskiego, Jakub Doniec – pracownik UG oraz Jacek Fopke – Radny RM Żukowo. GDDKiA reprezentował Paweł Suwisz – kierownik zadania – Trasa Kaszubska.

Najważniejszy komunikat jest taki, że do końca bieżącego roku zostanie wyłoniony wykonawca, który zaprojektuje i wybuduje pierwsze odcinki Trasy Kaszubskiej, w tym węzeł Chwaszczyno. Trasa zostanie oddana do użytkowania w 2021 r. Węzeł projektowany będzie w układzie docelowym, tj. z uwzględnieniem Obwodnicy Metropolitalnej i Nowej Kielnieńskiej.

Uszczegółowienia przyjętej już koncepcji budowy tej trasy będą możliwe na etapie projektowania, w tym takie sprawy jak forma skrzyżowań czy drogi techniczne.

Bardzo dziękuję wszystkim obecnym za udział w spotkaniu.

 

Jacek Fopke
Radny Gminy Żukowo

fot. tytułowa: profil FB Jacek Fopke

 

Więcej o Trasie Kaszubskiej pisaliśmy w artykule: POWSTANĄ DWA ODCINKI TRASY KASZUBSKIEJ. S6 POJEDZIEMY W 2022 ROKU

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.