Spłonął domek letniskowy przy ulicy Wysockiej

Niemal doszczętnie spłonął domek letniskowy w Chwaszczynie przy ulicy Wysockiej, do którego w czwartek (26 maja) został wezwany zastęp m.in. OSP Chwaszczyno. Mimo szybkiej i sprawnej akcji gaśniczej nie udało się uratować obiektu.

Spaleniu uległy także znajdujące się w domku narzędzia, bowiem dotychczas domek służył właścicielom jako pomieszczenie gospodarcze. Wstępnie straty oszacowano na 10 tys. złotych. Przed zajęciem ogniem udało się uratować sąsiedni domek letniskowy.

pozar wysocka 6

fot. OSP Chwaszczyno

O pożarze poinformowali sąsiedzi, właścicieli nie było w tym czasie w domu. Za wstępną przyczynę zaprószenia ognia podaje się niedogaszenie grilla.

pozar wysocka 8

fot. OSP Chwaszczyno

W dwugodzinnej akcji gaśniczej wzięły udział jednostki: OSP Chwaszczyno (2 samochody), JRG 5 Gdańsk Oliwa, JRG 4 Gdynia Wielki Kack i JRG Kartuzy.

pozar wysocka 5

fot. OSP Chwaszczyno

 

źródło: kartuzy.info

 

pozar wysocka 1

fot. OSP Chwaszczyno

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.