Sobotnie uroczystości w 105. rocznicę powstania Kukawki

 

W sobotę 8 sierpnia o godz. 15:00 na Kukawce przy ulicy Myśliborskiej 6 odbędzie się polowa Msza Święta w 105. rocznicę powstania tej osady.

Msza Święta będzie odprawiona w intencji zmarłych i w intencji mieszkańców z prośbą o Boże Błogosławieństwo. Po Mszy Świętej odbędzie się wspólne spotkanie mieszkańców i gości, na które zapraszają mieszkańcy tego regionu.

 

Za wikipedią:
„Kukawka (kaszub. Kùkawka) – osiedle w Gdańsku, na obszarze dzielnicy Osowa, przy drodze wojewódzkiej nr 218 i nad Jeziorem Osowskim. Osiedle graniczy na północy z gdyńskimi Kaczymi Bukami i z Chwaszczynem na zachodzie. Wschodnią krawędź osiedla stanowi była magistrala węglowa (Maksymilianowo – Kościerzyna – Gdynia), poprowadzona wąwozem leżącym na skraju obecnego Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

 

[Kukawka] została włączona w granice administracyjne miasta [Gdańsk] w 1973r. Jest podjednostką jednostki morfogenetycznej Osowa, w okręgu historycznym Wyżyny.”

 

Fotografia tytułowa

źródło: Google Maps

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.