Sobota 30 marca, godz. 8:00 – zaproszenie na wiosenne budowanie placu zabaw przy ul. Jeziornej

Zapraszamy na plac zabaw przy ul. Jeziornej wszystkich zainteresowanych Mieszkańców na spotkanie robocze, które odbędzie się w sobotę 30 marca o godz. 8:00. W tym dniu siłami własnych rąk napełnimy strefę bezpieczną piaskiem, który nieodpłatnie dostarczy Firma FB Jelcz.

Cała akcja potrwa ok. 2 godzin. Prosimy o zabranie łopaty i grabi. W sposób szczególny zapraszamy wszystkich ojców, dziadków i wujków 🙂

Podczas tej inicjatywy omówimy wspólnie plany rozwoju/doposażenia placu na 2019 r. Na co potrzebujemy pieniędzy? Co jesteśmy w stanie zrobić sami?

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do zaangażowania się w budowę tego wspólnego miejsca spotkań. Proszę o przekazanie zaproszenia sąsiadom.

Trochę historii:
W 2018 roku rozpoczęła się budowa placu zabaw przy ul. Jeziornej w Chwaszczynie. Miejsce to powstaje dzięki wspólnej inicjatywie Mieszkańców, Przedsiębiorców, Sołectwa i Burmistrza Gminy Żukowo. Działka o powierzchni 2 000 m2 została nieodpłatnie udostępniona przez naszych sąsiadów z ul. Jeziornej na okres 10 lat. Mieszkańcy również ufundowali projekt zagospodarowania działki, zaś Firma Szarafin przekazała 12 000 zł na zakup urządzeń siłowni zewnętrznej. Ze środków funduszu sołeckiego i Gminy Żukowo zniwelowano teren, ogrodzono go oraz wykonano palisadę strefy bezpiecznej. Zamontowano również pierwsze urządzenia: huśtawka, karuzela, bujaki. Niebawem na placu pojawią się ławki i kosze na śmieci. Projekt uwzględnia miejsce na boisko, ognisko, grę w koszykówkę, urządzenia sprawnościowe oraz „górkę”. Od naszego wspólnego zaangażowania zależeć będzie dalszy rozwój tego miejsca!

Serdecznie zapraszamy!

sołtys Aleksandra Nosel wraz z radą sołecką
radna Jolanta Wiercińska
radny Jacek Fopke

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.