Siedem dni w języku angielskim na obozie językowym

Autor: nadesłane

Już od dawna wiadomo, że najlepszym sposobem na naukę języka obcego jest wyjazd za granicę. Niestety, zwłaszcza w przypadku młodszych uczniów, taka wyprawa może okazać się trudna oraz kosztowna. Dlatego, żeby ułatwić naukę języka obcego dzieciom, stworzyliśmy obozy językowe, które pozwalają na całkowite zanurzenie w języku bez konieczności dużych inwestycji.

Obóz językowy dla dzieci – poznaj szczegóły

Zacznijmy od tego, że w przypadku dzieci najważniejszym elementem nauki języka wcale nie jest uczenie się na pamięć regułek gramatycznych czy odmiany czasownika. Znakomita większość dzieci, zwłaszcza w młodszym wieku, najlepiej przyswaja język ucząc się metodą naturalną, czyli w taki sam sposób, jak uczyły się języka ojczystego.

I właśnie w taki sposób działają obozy językowe dla dzieci Angloville. Jak sama nazwa wskazuje, obóz językowy dla dzieci to kolonie językowe dla dzieci, ale połączona z bezstresową nauką języka. W trakcie naszych obozów nie korzystamy z książek, tylko stawiamy na tak zwaną imersję językową, czyli całkowite otoczenie się językiem. W trakcie każdego dnia uczestnicy spędzają 10 godzin posługując się wyłącznie angielskim, co pozwala na poprawę biegłości oraz przełamanie bariery językowej.

Plan dnia obozu językowego

Tym, co jest bardzo ważne dla rozwoju językowego dziecka, jest współpraca z rodzimymi użytkownikami języka. Dzięki temu uczniowie automatycznie uczą się poprawnej wymowy oraz mówienia w sposób naturalny. Dlatego na naszych obozach zawsze współpracujemy z native speakerami z różnych krajów anglojęzycznych. To sprawia, że uczestnicy mają kontakt z różnymi akcentami.

Zajęcia organizowane są w taki sposób, żeby bezstresowo zachęcić dziecko do używania angielskiego. Na naszych obozach, tak jak na innych tego typu wyjazdach, uczniowie biorą udział w zajęciach artystycznych i rekreacyjnych, poza tym uczestniczą także w spotkaniach mających na celu przybliżenie im kultury i zwyczajów krajów, z których pochodzą nasi native speakerzy. Jednak zasadnicza różnica polega na tym, że wszystkie aktywności, w tym również wycieczki czy zabawa w czasie wolnym, organizowane są po angielsku!

Obóz językowy – korzyści dla uczestników

Mogłoby się wydawać, że tydzień to niewiele na rozwój kompetencji językowych. Jednak, jak pisał Eric Emanuel Schmitt, „Dziecko jest w stanie przez kilka tygodni nauczyć się języka. Żaden dorosły tego nie potrafi”. Dlatego siedem dni, w których trakcie dzieci mają nie tylko codzienny kontakt z angielskim, ale są motywowane do aktywnego korzystania z niego, będą kamieniem milowym w nauce angielskiego malucha.

Uczestnictwo w obozie sprawi, że dziecko przełamie opory w mówieniu, poszerzy słownictwo, dowie się więcej o samym języku angielskim, a przy okazji spędzi fantastyczne wakacje.

Źródło: nadesłane

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.