Samorządy współpracują z GDDKIA

 

Burmistrz Malborka Pan Andrzej Rychłowski za kwotę 783 tys. zł wykonał dokumentację „Przebudowy Drogi Krajowej Nr 22 i 55 na długości około 1,85 km wraz z budową mostu, geometrii skrzyżowań oraz odbudowę jezdni południowej a także budowę nowych ścieżek rowerowych, chodników oraz zatok autobusowych”.

 

Dokumentację przekazał Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku, która za kwotę 90 mln. zł wykona daną inwestycję. Dnia 16.05.2014 roku Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju skierowało w/w inwestycję do realizacji.

 

Jednak, jak się ma dobrą wolę to można współpracować z GDDKiA. Jak informowałem wcześniej inne samorządy na bieżąco współpracują z GDDKiA w celu poprawy bezpieczeństwa swoich Mieszkańców. Każdy Burmistrz, Prezydent, Wójt powinien dbać o bezpieczeństwo Mieszkańców na swoim terenie.

 

Dlaczego Burmistrz Gminy Żukowo Pan Jerzy Żurawicz nie chce wykonać dokumentacji na budowę chodnika wzdłuż Drogi Krajowej Nr 20 z Chwaszczyna do Tuchomia? Dlaczego mimo cennej inicjatywy zbierania podpisów i wniosków Mieszkańców o budowę tego chodnika, Burmistrz zrezygnował z wykonania dokumentacji tego chodnika, mimo deklaracji Dyrektora GDDKiA Pana Roberta Marszałka o wybudowaniu tego chodnika?

 

Mam nadzieję, że doczekamy się odpowiedzi na powyższe pytania.

 

Piotr Fikus

 

Informacja pochodzi z bloga radnego – piotrfikus.info

.

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.