Ruszył sezon biegowy na Kaszubach. Na startach w Chwaszczynie 838 osób

Autor: Media Kaszuby Biegają/Dawid Miotk

W Chwaszczynie 7 marca odbył się Prolog VIII edycji cyklu Kaszuby Biegają – największej imprezy biegowej w Polsce północnej. Zawodnicy i zawodniczki z całej Polski stanęli na starcie V Chwaszczyńskiej ’10, III Chwaszczyńskiej ‘5, Marszu Nordic Walking oraz biegów dzieci. Łącznie w Chwaszczynie startowało 838 osób.

Na dystansie 10-kilometrowym zwyciężyli Łukasz Kujawski z Żukowa, za nim Łukasz Ławicki z Gdyni oraz Piotr Straszak z Szemuda. Wśród Pań najszybsze były Marta Łagownik z Gdańska, za nią Małgorzata Tuwalska z Gdańska i Elżbieta Tuwalska, również z Gdańska. Na piątkę zwyciężył Grzegorz Kujawski z Pucka. Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się Leszek Wróblewski z Kościerzyny oraz Michał Wojnowski z Gdańska. Odbył się także Marsz Nordic Walking na dystansie 5 km oraz biegi dzieci i młodzieży na 600 m, 300 m i 100 m.

Imprezie towarzyszyła niezwykła atmosfera. Uczestnicy przebierali się w wiosenne stroje, był jubileuszowy tort, czekolady dla kobiet. Można było wesprzeć akcję charytatywną pomocy dla Adasia. Sobotnim biegiem oficjalnie rozpoczął się sezon biegowy na Kaszubach.

Serdecznie dziękujemy Radzie Sołeckiej z Chwaszczyna na czele z Sołtys – Aleksandrą Nosel, Gminie Żukowo, Straży Pożarnej, Policji, służbom medycznym, sponsorom, mediom i wszystkim tym, bez których ta impreza nie doszłaby do szczęśliwego finału.

Następne zmagania, w ramach cyklu KB na 5 km już 21 marca w Kościerzynie.

Wyniki 5 km: https://zapisy.info/media/wyniki/iii-chwaszczynska-5.pdf

Wyniki 10 km: https://zapisy.info/media/wyniki/v-chwaszczynska-10.pdf

W załączeniu galeria zdjęć.

Źródło: Media Kaszuby Biegają

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.