Ruszają zapisy do VI. edycji Kaszuby Biegają 2018

Wszystkich miłośników biegania oraz aktywnego spędzania czasu wolnego zapraszamy do wzięcia udziału w dwunastu  niezależnych biegach w ramach VI.  cyklu Kaszuby Biegają 2017. Startujemy prologiem 10 marca 2018 w  sympatycznym Chwaszczynie biegiem na 10 km. Kolejne biegi przeprowadzone będą średnio co trzy tygodnie w różnych miejscach Cudownych Kaszub. Wykaz wszystkich prezentujemy poniżej.

Organizatorzy Biegu pragną nie tylko promować zdrowy styl życia, ale również chcą zaprezentować tysiącom miłośników biegania fantastyczne miejsca na Kaszubach i ich unikatowe piękno. Uczestnicy będą mogli podziwiać uroki przyrody, zadbane lasy, cudowne jeziora oraz wspaniałe widoki, które z pewnością oczarują każdego.

 

SM0 2547

Śmiałkowie, którzy ukończą wszystkie biegi, pokonując  165 km otrzymają 26.10.2018r.  na    Gali Kaszuby Biegają statuy „ Kaszubskiego Stolema”. W roku 2017 „Stolemy” zdobyły 73 osoby !!!. W sumie w imprezie wzięło udział około 8 tys. osób.Aby uatrakcyjnić biegową zabawę organizatorzy przygotowali szereg atrakcji w postaci m.in.: biegów towarzyszących dla dzieci i młodzieży/ Małe Kaszuby Biegają, szczegóły do 30 stycznia 2018r./, festynów, rywalizacji drużynowej  pn.  „Liga Biegowa”. Biegi główne przeprowadzane będą w 15 kategoriach wiekowych. Pomiar czasu i ustalenie kolejności odbędzie  za pomocą elektronicznego systemu chipów pasywnych.Przygotujemy również biegi towarzyszące dla przedszkolaków  na 100 m oraz dla początkujących na 400 i  1200 m /bez zapisów/.Na mecie na każdego czekać będzie unikatowy medal, ciepły posiłek  oraz wręczone zostaną liczne nagrody. Podczas każdego biegu rozlosujemy  sporo wartościowych nagród. Tradycyjnie wszyscy będą mogli dokonać konsumpcji w bezpłatnej kawiarence. Każda osoba, która do końca grudnia br. zapisze się na cały cykl otrzyma możliwość wyboru całorocznego numeru startowego.Dla uatrakcyjnienia  biegowego roku 2018 na Kaszubach organizatorzy cyklu KB zapraszają  również do wzięcia udziału  w :

  1. Festiwalu  Biegów Polski Północnej, który odbędzie się w Wdzydzach w dniach 8-10.06.2018r. oraz  w cyklach
  2. Biegowe Grand Prix Kaszub 

i  Kaszuby Biegają na 5  / około 10 imprez biegowych na 5 km – cykl organizowany jest na prośbę osób, które zaczynają swoja przygodę z bieganiem/Tytułu najlepszych biegaczy na Kaszubach w roku 2017  bronić będą Ewa Maj – Płotka   oraz Jarosław Richert, oboje z Wejherowa.Do klasyfikacji końcowej /26kategoriie/ liczone będzie 9 biegów z dwunastu w tym 2 półmaratony oraz dwa biegi 15 km lub 3 półmaratony  i jeden bieg 15 km.

 

SM0 5424

 

Każdy z zawodników oraz kibiców będzie mógł wesprzeć akcję zbierania plastikowych nakrętek dla Milenki.

Dyrektor  cyklu Kaszuby Biegają,  Henryk Miotk,  oznajmił, iż bardzo cieszy go fakt, że wspólnie z różnymi środowiskami samorządowymi możemy tworzyć wspaniałą imprezę promującą Ziemię Kaszubską oraz gospodarność poszczególnych powiatów i gmin. Dyrektor, wierzy, że wszyscy uczestnicy będą mile wspominać udział w tym wielkim przedsięwzięciu.

 

SM0 3973

 

Wszystkie szczegóły dotyczące  regulaminu i wiele innych ciekawych informacji będzie  można znaleźć na stronie partnera organizacyjnego www.KaszubyBiegaja.pl. Zachęcamy do zapisów, których można dokonywać na nowej witrynie www.zapisy.info

 

SM0 0876

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.