Rumia. Mistrzostwa Bałtyku – Baszka Méster Sport

21 lutego 2016 roku w Rumi odbędzie się turniej sportowy Mistrzostwa Bałtyku. Turniej będzie rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry – Baszka Méster Sport, z asem serce, jako najstarszym tryumfem – tzw. „Czerwona Baśka”. Zawodniczki oraz zawodnicy rozegrają 4 rundy po 40 rozdań. Turniej będzie rozgrywany w 3 kategoriach: drużynowej, par oraz indywidualnej pań i panów.

 

Mistrzostwa Bałtyku będą inauguracją Masters Kaszëbë 2016 na Kaszubach i Pomorzu. Do wygrania w kategorii open będzie telewizor 32 calowy. Dodatkowo przygotowano dla uczestników turnieju 40 pucharów i nagród rzeczowych. Dla każdego uczestnika turnieju przygotowano pamiątkowy button.

Mistrzostwa Bałtyku zostaną rozegrane w hali widowisko – sportowej w Rumi. Drużyny do turnieju – czteroosobowe  – należy zgłaszać w dniu imprezy: 21 lutego 2016 r., zapisy w godz. 12:00 – 12:50. Turniej sportowy o godz. 13:10.

Patronat honorowy:
Kazimierz Plocke – Poseł RP
Michał Pasieczny – Burmistrz Miasta Rumia

Na Mistrzostwa Bałtyku do Rumi zapraszają:

  • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji – Rumia,
  • Federacja Kaszëbë Baszka – Lës,
  • Portal: www.kaszebe-baszka.pl.

baszka plakat dol

 

Przyjedź, zagraj, wygraj – zostań Méstrã Baszczi!

 

baszka plakat

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.