Rozpoczęto spotkania osiedlowe „Moja ulica, Moja Chwaszczyno”

Odbyło się już pierwsze spotkanie i było dedykowane mieszkańcom rejonu Kaszubskiej Drogi i okolic.

Relację z tego wydarzenia przeprowadził radny gminy Żukowo Jacek Fopke na profilu FB:

„Wczorajsze spotkanie mieszkańców, mimo pięknej pogody, cieszyło się dużą frekwencją. Blisko 30 osób rozmawiało o najważniejszych sprawach głównie okolicy ul. Kaszubskiej Drogi, Oliwskiej, Szafirowej, Bursztynowej, Jeziornej, jak również całego Chwaszczyna.

mojaulica mojechwaszczyno 2

fot. Aleksandra Nosel

Pani Sołtys Jolanta Wiercińska omówiła wyniki zeszłorocznej ankiety oraz postęp w realizacji spraw zgłoszonych wówczas przez mieszkańców. Wymieniłem główne inwestycje planowane do realizacji na terenie sołectwa w 2016 r. oraz planowane utwardzanie dróg płytami Yomb, których zakres zwiększa się wraz z kolejnymi inicjatywami mieszkańców i przedsiębiorców. Omówiliśmy również podjęte działania w zakresie możliwości utwardzenia części ul. Jeziornej i Bursztynowej.

mojaulica mojechwaszczyno 3

fot. Aleksandra Nosel

Kolejno oddaliśmy głos mieszkańcom. Spraw jak zwykle wiele: znaki i poprawki ścieżki rowerowej przy Oliwskiej, stan dróg, cykliczne braki w dostawie wody pitnej, system odbioru odpadów stałych…

Były również pytania z serii „dlaczego”: lampy na Kaszubskiej Drodze są montowane w połowie drogi?, nie ma oświetlenia na części ul. Oliwskiej (przy nowym chodniku)?, które inwestycje w Chwaszczynie finansowane są z środków unijnych?…

Każdy z mieszkańców miał okazję zgłosić ważne sprawy również poprzez ankietę. Wszystkie sprawy zostaną przeanalizowane.

mojaulica mojechwaszczyno 4

fot. Aleksandra Nosel

Blisko dwie godziny rozmowy szybko minęły. Takie spotkania to sposobność do wzajemnego poznania, ale też doinformowania, pogłębienia wiedzy w jaki sposób funkcjonuje gmina czy sołectwo. Na zakończenie Pani Sołtys poinformowała o chwaszczyńskiej akcji zbierania śmieci, która odbędzie się 4 czerwca.

Dziękuję członkom Rady Sołeckiej: Aleksandra Nosel, Sylwia Lipińska, Justyna Szumlas, Krzysztof Glaza, Gerard Barsowski, za aktywny udział w spotkaniu i jego przygotowanie.

mojaulica mojechwaszczyno 5

fot. Aleksandra Nosel

W najbliższy wtorek (31 maja) o godz. 19:00 w „Zaścianku” odbędzie się spotkanie mieszkańców Lisich Błot (m. in. ulice Lisia, Dobrzewińska, Tuchomska, Prusa, Leśna, Podleśna, Wąska, Mickiewicza) oraz wszystkich rejonów ulic od Żukowa oraz Szemuda w kierunku centrum.

Serdecznie zapraszam!”

 

Na następne spotkanie zapraszamy we wtorek 31 maja do Zajazdu Zaścianek (przy ul. Wąskiej 23) na godz. 19:00 mieszkańców z rejonu Lisich Błot i okolic.

Do zobaczenia!

Jolanta Wiercińska
sołtys sołectwa Chwaszczyno

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.