Rozpoczęto przebudowę drogi wojewódzkiej – 218


{module do-reklamy-intertekst|none}

W ubiegłym tygodniu rozpoczęto przebudowę drogi wojewódzkiej nr 218 (od ronda w stronę Koleczkowa – ulica Oliwska).

 

 

Jak zapewnił Z-ca Dyrektora ZDW Pan Włodzimierz Kubiak w roku bieżącym na przebudowę drogi zostanie wydana kwota około 2 000 000,00 zł. Przetarg wygrała Firma STRABAG, która planuje zakończenie prac na 28.06.2013 roku.


Zakres przebudowy to ponad 10 km – od ronda w Chwaszczynie do Koleczkowa. Na odcinku od ronda przebudowa będzie obejmować wymianę nawierzchni, budowę chodnika po obu stronach do ul. Ceynowy, zaś od ul.Ceynowy po jednej stronie ul. Oliwskiej chodnik, a po drugiej ciąg rowerowo-pieszy oraz budowę zatok autobusowych.


W okolicy ul. Ceynowy powstanie bardzo potrzebne przejście dla pieszych. Na wysokości szkoły podstawowej i stacji benzynowej w Karczemkach powstanie rondo.


Obecnie podwykonawca Firma HYDROINSTAL buduje kanalizację deszczową. Przebudowa tej drogi w sposób znaczący poprawi bezpieczeństwo pieszych i kierujących pojazdami. Budowa chodnika, ścieżki rowerowej, przejść dla pieszych, zatok autobusowych oraz nowa nawierzchnia, to czego oczekują mieszkańcy Naszej Miejscowości oraz Gminy Szemud.


Na swoim blogu Radny Powiatowy Piotr Fikus w związku z rozpoczęciem przebudowy drogi 218 podziękował Panu Włodzimierzowi Kubiakowi byłemu Dyrektorowi ZDW za dotrzymanie danego słowa, zaś Panu Tadeuszowi Haase byłemu Radnemu Sejmiku Województwa Pomorskiego za pomoc i wspieranie tej inwestycji.


źródło:Blog Radnego Piotra Fikusa

{module do-reklamy-intertekst-2|none}{module reklama-artykul-n|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.