Rowerowy Maj na półmetku w gminie Żukowo. Chwaszczyno w czołówce

Kampania Rowerowy Maj, która w gminie Żukowo wystartowała w tym roku po raz pierwszy, już minęła półmetek. Po wstępnych wynikach widać, że szkoły aktywnie włączyły się w akcję i nie straszny był im nawet śnieg w maju. Do kampanii przystąpiło sześć szkół podstawowych: w Żukowie, Glinczu, Miszewie, Pępowie, Skrzeszewie i Chwaszczynie.

 

Na półmetku kampanii w gminie ponad 64 % uczniów aktywnie dojeżdżało do swoich szkół rowerami, rolkami, deskorolkami i hulajnogami. Wspólnie uczniowie sześciu żukowskich szkół w ciągu 10 dni odbyli 13 520 rowerowych podróży. Najbardziej aktywni okazali się uczniowie z SP Skrzeszewo – w akcji udział wzięło aż 75,51% uczniów, na drugim miejscu uplasował się Glincz z wynikiem 72,60%, a najniższe podium zajęło Chwaszczyno – 71,58%. Jak widać wyniki są bardzo zbliżone, a pozostałe szkoły wcale dużo od nich nie odbiegają. Zabawa wciąż trwa!

rowerowy maj skrzeszewo

fot. Rowerowy Maj w szkole w Skrzeszewie / nadesłane

Najwyższą frekwencję na dzień 17 maja miała szkoła podstawowa w Glinczu (32,33%), za nią uplasowała się szkoła z Pępowa (28,45%) oraz Skrzeszewa (22,24%). W Pępowie odnotowano największą liczbę uczniów, którzy co najmniej raz przyjechali do szkoły rowerem – 235, w Chwaszczynie było ich 204, a w Żukowie 188.

Najlepszą klasą na półmetku w Chwaszczynie jest 6C – 57,50% uczniów zaangażowało się w akcję. W Miszewie jest to klasa 1 (61,50%), w Pępowie klasa 0A (44,40%), w Skrzeszewie klasa 5A (62,78%), w Glinczu klasa 2B (36,54%), a w Żukowie 0C (37,75%).

rowerowy maj zukowo 2

fot. Rowerowy Maj w szkole w Żukowie / nadesłane

Wyniki liczone są proporcjonalnie w zależności od ilości uczniów zgłoszonych do Rowerowego Maja w danej szkole. Kampania pokazuje zaangażowanie dzieci, nauczycieli i rodziców i przede wszystkim ma być dobrą zabawą i zachęcać do aktywnego spędzania czasu.

My kibicujemy wszystkim szkołom i zachęcamy do dalszego udziału w akcji.

rowerowy maj glincz 4

fot. Rowerowy Maj w szkole w Glinczu / nadesłane

W całej Polsce na półmetku kampanii aż 54% uczniów i dzieci przedszkolnych zaangażowanych w akcje aktywnie dojeżdżało do swoich placówek. Rowery, rolki, deskorolki i hulajnogi towarzyszyły ponad 140 tysiącom uczestników w ponad 830 000 aktywnych podróży.

Beata Bujnowska-Kowalska
Informacja prasowa
Gmina Żukowo

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.