Relacja ZPGiSP z Festynu Rodzinnego

Dnia 3 czerwca 2016 r. w Zespole Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie odbył się Chwaszczyński Festyn Rodzinny pod hasłem „Ruch i zabawa to fajna sprawa”.

Jak co roku, dla dzieci i rodziców przygotowano mnóstwo niespodzianek. Zabawa zaczęła się harcami na „dmuchańcach” – karuzeli z ośmiornicą, statku pirackim, zjeżdżalni – rekinie, wodnych kulach, strzale Zeusa (miotle).

festyn rodzinny szkola2016 5

fot. ZPGiSP w Chwaszczynie / nadesłane

Moc atrakcji towarzyszyła uczestnikom festynu na szkolnej scenie. Przedszkolna grupa 4-latków przedstawiła piosenkę „Moja rodzina”. Zaprezentowali się laureaci Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla klas 0-III „Poeci bawią dzieci”. Pięknie zaśpiewały cztery uczennice klas starszych, wyróżnione w Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej „Just Sing”. Uczniowie z zajęć języka kaszubskiego wystąpili w utworach „Kaszebe, Kaszebe” i „My Kaszubi”. Odbył się minikoncert skrzypcowy, pokaz mody alternatywnej, przedstawienie teatralne „Pani Twardowska”.

festyn rodzinny szkola2016 1

fot. ZPGiSP w Chwaszczynie / nadesłane

Festyn urozmaicili swoimi występami zaproszeni goście. Pięć układów tanecznych przedstawiły dzieci trenowane przez Profesjonalną Szkołę Tańca El’dance. Krótki koncert zaprezentował Zespół Wokalny Koła Gospodyń Wiejskich Chwaszczyno. Imprezę odwiedziła grupa rekonstrukcyjna „Fort” oraz Stowarzyszenie „Gdyński Szwadron Krakusów”.

festyn rodzinny szkola2016 2

fot. ZPGiSP w Chwaszczynie / nadesłane

Zgodnie z hasłem festynu, odbyło się mnóstwo atrakcji sportowych. Szczególnym gościem imprezy był Przemysław Miarczyński, brązowy medalista olimpiady w Londynie 2012 w windsurfingu. Swoją ofertę zaprezentowała szkółka żeglarska Marina Point. Na szkolnej sali gimnastycznej odbyły się pokazy judo JUGOLANDIA Magdaleny Miller, karate klubu GOKKEN oraz capoeira grupy Muzenza.

festyn rodzinny szkola2016 4

fot. ZPGiSP w Chwaszczynie / nadesłane

Ważnym punktem programu był Rodzinny Bieg Przełajowy na 3000m.

Na zakończenie imprezy odbył się koncert Anny Hodowaniec i Michała Muncha.

festyn rodzinny szkola2016 7

fot. ZPGiSP w Chwaszczynie / nadesłane

Przez cały czas trwania festynu dzieci mogły fantazyjnie pomalować buzie, wpleść kolorowe warkoczyki, puszczać wielkie bańki mydlane, poznać kaszubskie rękodzieło.

Do dyspozycji wszystkich uczestników była kawiarenka ze słodkościami przygotowanymi przez rodziców oraz kulinarne pyszności.

festyn rodzinny szkola2016 10

fot. ZPGiSP w Chwaszczynie / nadesłane

Pani Joanna Sakr zapewniła oprawę muzyczna, umilając czas swoim pięknym głosem.

Chwaszczyński Festyn Rodzinny nie byłby oczywiście możliwy bez pomocy i wsparcia ze strony sponsorów i współorganizatorów. Ci zostali wymienieni w artykule: PODZIĘKOWANIA DLA DARCZYŃCÓW I WSPÓŁORGANIZATORÓW FESTYNU RODZINNEGO.

festyn rodzinny szkola2016 3

fot. ZPGiSP w Chwaszczynie / nadesłane

Dyrektor ZPGiSP w Chwaszczynie
Robert Zochniak

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą relacją i galerią zdjęć:

Moc atrakcji na Festynie Rodzinnym w Chwaszczynie. Otwarcie boiska do siatkówki plażowej [foto]

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.