Relacja ze spotkania mieszkańców Rewerendy.

W dniu 17 grudnia odbyło się IV zebranie mieszkańców ulic Rewerenda i Polnej wraz z członkami Komitetu Mieszkańców Polna i Rewerenda. W siedzibie firmy Malwa przewodniczący Komitetu Jacek Fopke przedstawił zebranym dotychczasowe osiągnięcia i plany na kolejny rok. Prawdopodobnie ze względu na zbliżający się okres świąteczny w zebraniu nie wzięło udziału zbyt wielu zainteresowanych.

 

Dzięki działaniom Komitetu udało się w tym roku ułożyć 2826 sztuk płyt Yomb z czego 464 sztuki płyt zakupili sami mieszkańcy wydając na to ponad 20,3 tys. zł. Z puli 2826 szt. płyt 114 ułożono na ulicy Polnej patrząc od skrzyżowania z Rewerendą w kierunku Gdyni. Ułożone płyty utwardziły niemalże 500 m dróg.

Podobne działania mające na celu poprawę stanu dróg w Rewerendzie przyniosły skutek w postaci utwardzenia części dróg tłuczniem w ilości kilkunastu ciężarówek. Poprawiono również „rozjeżdżające się” płyty Yomb w wąwozie na ulicy Rewerenda.

 

W kolejnym roku dzięki przekazaniu nieodpłatnie na rzecz gminy przez jednego z mieszkańców właściciela firmy projektowej gotowego projektu oświetlenia ulicy Rewerenda w 2014 roku gmina zamontuje 15 lamp za kwotę 82,5 tys. zł. Da to około 400 m oświetlonej drogi przy montażu lamp co około 30 m.

 

W bieżącym roku udało się wyciąć 5 drzew w skrajni DK 20 utrudniające widoczność w kierunku Gdyni dla włączających się do ruchu z ulicy Rewerenda. Na ulicy Telewizyjnej wycięto krzaki. Przeprowadzona została również akcja zbierania przydrożnych śmieci na ulicy Rewerenda, których zebrano w ilości 40 worków.

Członkowie Komitetu poruszali również kwestie zaopatrzenia w wodę mieszkańców Reweredny.

 

Na kolejny rok 2014 Komitet planuje montaż 2 progów spowalniających na ulicy Rewerenda, opracowanie organizacji ruchu w tym rejonie, opracowanie projektu oświetlenia ulicy Polnej. Planuje się również ustalenie statusu ulicy Telewizyjnej w jej dolnym odcinku, przeprowadzona ma być kolejna akcja zbierania śmieci. Komitet wnioskuje również o niwelację skarpy w wąwozie na Rewerendzie oraz zakrętu w lesie w dalszym biegu tej drogi.

 

Wojciech Albecki

iv-spotkanie-komitetu-rewerenda-1

 

iv-spotkanie-komitetu-rewerenda-3

 

{module Autor-Wojciech-Albecki|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.