Relacja ze spotkania mieszkańców „Lisich Błot” w Chwaszczynie

W dniu 31 maja 2016 w zajeździe Zaścianek odbyło się kolejne z cyklu spotkań osiedlowych, tym razem zostało zorganizowane dla mieszkańców Lisich Błot.

W spotkaniu uczestniczył  radny Rady Miejskiej w Żukowie Jacek Fopke, sołtys Jolanta Wiercińska oraz 5 z 7 członków Rady Sołeckiej.
Sołtys przedstawiła wyniki ankiety przeprowadzonej w ub.r. podczas takiego samego spotkania. Ankiety dotyczyły jakości życia w Chwaszczynie. Głównym problemem zaznaczonym w ankiecie były między innymi dziurawe drogi, brak centralnego placu rekreacyjno-sportowo-kulturalnego w centrum wsi, brak chodników, oświetlenia.

 

3 lisie blota chwaszczyno3

Jedyny obecny z radnych Chwaszczyna Jacek Fopke w swoim wystąpieniu omówił inwestycje gminy w rejonie Lisich Błot. Na Tuchomskiej został przesunięty hydrant znajdujący się na środku drogi, podobnie przesunięto hydrant na Podleśnej, natomiast na Prusa zainstalowano nowy hydrant, gdyż poprzedni „nie przeszedł testów”.

Mieszkańcy w swoich wystąpieniach wiele uwagi poświęcili sprawie nieuregulowanego stanu prawnego Lisiej i Dobrzewińskiej. Jeden z mieszkańców Lisiej nie krył swojego oburzenia, tym, że od dnia swoich narodzin (zaznaczył, że ma 71 lat – przyp. red.) ciągle słyszy, że Lisia nie jest drogą gminną.

 

1 lisie blota chwaszczyno1

 

Inną kwestią dotyczącą Lisiej jest unoszący się kurz i jej zły stan techniczny. Poinformowałem mieszkańców, że przedsiębiorca z Lisiej (właściciel hurtowni mrożonek – przyp. red.) zadeklarował doraźne poprawienie jej stanu technicznego poprzez wyrównanie jej frezem asfaltowym. Na wykonanie tego zadania wciąż czekamy – potrzebny jest kosztorys od firmy, która to wykona. Sprawę tą monitoruję na bieżąco.

 

4 lisie blota chwaszczyno4

Inną poruszaną kwestią jest niedostatecznie oświetlenie przejścia dla pieszych przez Drogę Krajową nr 20 na wysokości Leśnej i Tuchomskiej. Problemem jest też brak pasów na przejściu dla pieszych przez Leśną, które zniknęły po budowie w tym rejonie kanalizacji sanitarnej. Pasy mają zostać odmalowane w najbliższym czasie.

 

Sołtys i Rada Sołecka pragnie podziękować państwu Wróbel za udostępnienie zajazdu Zaścianek na zorganizowanie zebrania mieszkańców.

Wojciech Albecki.

 

5 lisie blota chwaszczyno5

6 lisie blota chwaszczyno6

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.