Relacja z V giełdy szkół.

 

{module do-reklamy-intertekst|none}

W dniu 19 kwietnia br. odbyła się w Zespole Szkół Podstawowej i Publicznego Gimnazjum V giełda szkół ponadgimnazjalnych. Inicjatywa ta ma na celu ułatwienie wyboru szkoły po ukończeniu gimnazjum w Chwaszczynie. Najwięcej dowiedzieć się można od starszych kolegów i koleżanek, którzy uczą się już w liceach, technikach, czy zawodówkach, a którzy uczyli się w chwaszczyńskiej szkole. Wielu takich uczni było na giełdzie szkół.

 

Pomysłodawczyniami giełdy szkół są Małgorzata Gorgolewska i Katarzyna Niezgoda. W rozmowie z nami mówiły: jest to już piąta giełda szkół, większa niż w ubiegłym roku – jest prawie trzydzieści szkół. Cieszy nas ewaluacja, czyli to, że nasi absolwenci przyjeżdżają już z swoimi nowymi szkołami i dziękują, że mogą być tu przyjęci.


Gimnazjaliści mogą w sposób indywidualny zapoznać się z ofertą szkół, dużo ludzi wybiera dobre szkoły, których ofertę mogą tu na żywo obejrzeć. Przyjechali tu także gimnazjaliści z innych szkół z Karczemek, Leźna, Żukowa i Przyjaźni. Giełda ta jest otwarta dla wszystkich szkół, dla wszystkich zainteresowanych.


W przyszłym roku również planujemy zorganizować tego typu akcję. Z roku na rok inicjatywa ta rozrasta się, w tym roku jest aż 29 szkół ponadgimnazjalnych – mówiły Katarzyna Niezgoda i Małgorzata Gorgolewska.

 

Wojciech Albecki

 

{gallery}2013/2013-04/gielda-szkol{/gallery}

{module Autor-Wojciech-Albecki|none}

{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.