Relacja z posiedzenia zarządu ZKP oddział w Chwaszczynie

 

{module do-reklamy-intertekst|none}

 

Przedstawiciele zarządu ZKP oddziału w Chwaszczynie spotkali się 26 czerwca w remizie OSP w Chwaszczynie. Omawiano kwestię związane z wyjazdem chóru Strzelenka oraz zespołu wokalno-instrumentalnego Kaszubki na XV zjazd Kaszubów do Władysławowa.

 

Podsumowany został kurs komputerowy organizowany przez KGW, którego partnerem było ZKP oddział w Chwaszczynie.

 

Rozmawiano o kwestiach związanych z zakupem strojów regionalnych dla chóru Strzelenka z Tuchomia. Kwestia zakupu strojów przeszła pozytywną weryfikację w LGD, następnie trafiła do Urzędu Marszałkowskiego, gdzie otrzymała 53 punkty na 100 możliwych. Jest to wystarczająca liczba punktów, aby ubiegać się o dotację unijną. Oddział ZKP będzie w tym projekcie beneficjentem, dotychczas był partnerem w 3 innych projektach (budowa boiska w Chwaszczynie, stroje regionalne dla Kaszubek, kurs komputerowy).

 

Podsumowano szkolenia dla liderów ZKP, które odbyły się w Garczynie k. Kościerzyny oraz w Gdańsku. Udział w szkoleniu brało 2 przedstawicieli naszego oddziału.

 

Planowane jest wykonanie słuchowiska i gry planszowej z udziałem dzieci z Tuchomia. Powstać ma gra planszowa, nagrane ma być słuchowisko oraz 3 piosenki kaszubskie.

 

Na 1 września br. zaplanowano organizację festynu kaszubskiego w Chwaszczynie. Podczas festynu wystąpić ma chór Strzelenka, kabaret Kuńda z nowym programem, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Sztërë Kòtë. Podczas festynu planowana jest promocja zbioru wierszy i skeczy Kazimierza Jastrzębskiego.

W tym roku ma zostać wydana gra planszowa Szlakiem Woja Żuka.

Rozmawiano również o działalności klubu ZKP w Gdańsku-Osowie mieszczącego się przy parafii św. Polikarpa. Poruszono również kwestię rekolekcji kociewskich, mszy św. kaszubskich oraz spływu kajakowego. W bieżącym roku oddział ZKP w Chwaszczynie realizuje 6 projektów na które otrzymało dotacje od Burmistrza Gminy Żukowo.

Omówiono kwestię związane z wprowadzenie dwujęzycznych nazw miejscowości w języku kaszubskim w gminie Żukowo.

Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze zaplanowano na 2 października 2013 r. o 18.00 w Tuchomku.

 

Wojciech Albecki

 

 

 

posiedzenie-zarzadu-zkp-chwaszczyno-2

 

posiedzenie-zarzadu-zkp-chwaszczyno-3

posiedzenie-zarzadu-zkp-chwaszczyno-4

 

posiedzenie-zarzadu-zkp-chwaszczyno-5

 

{module Autor-Wojciech-Albecki|none}

 

{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.