Relacja z posiedzenia Rady Sołeckiej sołectwa Chwaszczyno

W dniu 22 listopada 2016 roku odbyło się kolejne zebranie Rady Sołeckiej, które zostało zorganizowane w siedzibie OSP Chwaszczyno.

Podczas zebrania obecni byli soltys Jolanta Wiercińska, radny RM w Żukowie Jacek Fopke oraz członkowie Rady Sołeckiej Aleksandra Nosel, Gerard Barsowski, Krzysztof Glaza i Wojciech Albecki. Zgromadzeni mieszkańcy poruszyli kilka spraw.

Jeden z mieszkańców zgłosił pomysł, aby została wybudowana siłownia na wzór takiej, które są w Gdyni np. na bulwarze nadmorskim lub w Małym Kacku na ul. Olkuskiej. Ów pomysłodawca zobowiązał się do wykonania zdjęć w/w obiektu.⁠

Kolejną poruszaną przez mieszkańców sprawą był zły stan ul. Gałczyńskiego. Na ulicy tej w miejscu gdzie były wykonywane wykopy pod budowę oświetlenia ulicznego powstała niecka i zbiera się woda opadowa i znacznie utrudnia normalne użytkowanie drogi. Radny Jacek Fopke zapewnił, że Spółka Komunalna Żukowo nawiezie tłucznia na tą drogę.

 

zebranie rs listopad 2

 

Inną sprawą poruszaną przez mieszkańców była kwestia budowy kanalizacji sanitarnej w rejonie ul. Jana Pawła II i Asnyka. Jak można było się dowiedzieć projekt ten wraz z innymi z całej gminy został złożony o dofinansowanie z UE.

Jeden z mieszkańców ul. Mickiewicza złożył protest w sprawie zbierania podpisów pod inicjatywą marszałka województwa Pomorskiego w sprawie budowy trasy kaszubskiej i OMT. W swoim niezwykle emocjonalnym wystąpieniu mówił o tym kto lokalnym rolnikom wytłumaczy, że spadnie wartość ich ziemi, że jego własna ojcowizna ma iść pod budowę itp. Pytany dlaczego szybciej nie protestował odparł, że zebrania są nagrywane przez media, że są robione zdjęcia i dlatego bał się wystąpić szybciej. Na to większość zgromadzonych wybuchnęła śmiechem.

 

zebranie rs listopad 3

 

Jeden z mieszkańców dopytywał, dlaczego nie ma wszędzie na drogach podporządkowanych względem ul. Żeromskiego oznakowania pionowego. Odpowiedź była prosta UG w Żukowie nie stawia na drogach szutrowych oznakowania.

 

Radny Jacek Fopke oznajmił, że jest duże zainteresowanie budową ul. Mickiewicza, co być może da oszczędności po przetargu i pozwoli je przeznaczyć na dalszą budowę dróg w tym rejonie (Słowackiego, Sienkiewicza, Żeromskiego, Norwida – dop. red.).

 

Wojciech Albecki

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.