Relacja z finału WOŚP w Baninie

Autor: WOJCIECH KOZA-ZATOŃSKI

W niedzielę 12 stycznia 2020 roku w Sołectwie Banino wydarzyła się niebywała sprawa, która zapisze się na kartach historii, o której jeszcze długo będziemy opowiadać. Dzięki zaangażowaniu, ciężkiej pracy oraz wielkim sercom organizatorów i wolontariuszy a przede wszystkim Wam- Ludziom o Wielkich Sercach uzbieraliśmy ogromną kwotę
1️⃣4️⃣1️⃣5️⃣4️⃣5️⃣4️⃣8️⃣ grając pierwszy raz finał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Jednak stała się jeszcze jedna niebywała sprawa, 💞Finał WOŚP w Baninie💞 pokazał, że potrafimy działać wspólnie dla dobra nas wszystkich poprzez zjednoczenie Sołectw Banino, Rębiechowo, Miszewo, Chwaszczyno a także Gdańska Osowy oraz Kół Gospodyń Wiejskich z Chwaszczyna, Tuchomia, Miszewa, Szkoły Podstawowej w Baninie, banińskich Harcerzy a także wielu organizacji oraz firm. Nad bezpieczeństwem wszystkich czuwali dzielni druhowie z OSP Banino i OSP Chwaszczyno a także nasz zaprzyjaźniony zespół medyczny .
Sam finał przyciągnął mnóstwo ludzi w turnieju siatkówki uczestniczyło 8️⃣0️⃣ osób, w biegach ponad 4️⃣0️⃣0️⃣. Kwestowało 1️⃣4️⃣0️⃣ ‼️ wolontariuszy z naszego #️⃣3️⃣1️⃣5️⃣💞SZTABU WOŚP💞 bez których nie udało by się zebrać tej wielkiej kwoty. Graliśmy na lądzie 🏞 i na morzu 🏝 dzięki STENA LINE ⛴gdzie zebrano ponad 6️⃣0️⃣0️⃣0️⃣. Zlicytowaliśmy mnóstwo fantów za kwotę grubo ponad
2️⃣0️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ co w połączeniu z zbiórką z stoisk, loterii zawodów i puszek dało tak ogromną kwotę. Zespoły 🎤🎼🎹 Po godzinach, Kręgiel Band, Workers z Małgorzata Kaszubowska, Roberto Zucaro dały takiego czadu, że hala o mało nie została rozdarta od nut wybrzmiewających z głośników🎺🎷🥁🎸, co w połączeniu z występami 💃🕺 innych artystów powodowało nieustępujący uśmiech na twarzy wszystkich uczestników 💞 Banińskiego Finału WOŚP💞. Wszystkie stoiska tętniły życiem otoczone wianuszkiem ludzi a zapach wszelkich ciast🥧🥮🍰 i innych pyszności przyciągał łasuchów i wprowadzał ich w stan ekstazy kulinarnej 🤩.
Ten finał był inny i niech pozostanie na długo w naszych sercach💞. Wkrótce pojawi się klip filmowy🎬🎥 oraz zdjęcia📸 z całego wydarzenia.
Dziękujemy Państwu za tak liczne przybycie i tak hojne wsparcie tej naszej….śmiało można to stwierdzić – chluby narodowej, która daje nam coś bezcennego – łączy nas –
💞WOŚP łączy ludzi💞.
Życzymy państwu jak i sobie tak wiele uśmiechu na twarzy 😀 i radości w sercu💞, co podczas wczorajszego 💞 finału WOŚP w Baninie💞.
PS. To jak….bijemy rekord za rok??😁

 

 

Źródło: tekst radabanino .pl / zdjęcia poniżej Facebook Rada Sołecka Chwaszczyno

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.