Relacja z Festynu Rodzinnego w Tuchomiu

 

W niedziele 22 czerwca 2014r. na boisku przy szkole w Tuchomiu odbył się już kolejny Festyn Rodzinny. Imprezę poprowadził niezastąpiony Dynamic Event. W festynie wzięło udział wiele grup. Obecni mieszkańcy nie mogli się nudzić, o czym świadczyły dobre humory i gorący aplauz przez cały czas trwania zabawy.

 

Na początku na scenie pojawili się uczniowie z tuchomskiej szkoły, aby pochwalić się umiejętnościami nabytymi w ciągu roku szkolnego. Dzieci przedstawiły legendę „O Chwaszczyńskim Jeziorze” w języku kaszubskim, a następnie inscenizację w języku angielskim pt. „Złotowłosa i trzy misie”. Kolejną atrakcją były pokazy karate Klubu Sportowego Gokken z Chwaszczyna, działającego również w Tuchomiu. Kto wie, być może wśród ćwiczących rośnie nowy mistrz, bo dzieci z wielkim zapałem wykonywały polecenia trenera.

 

Po atrakcjach sportowych na scenie wystąpiła uczennica klasy pierwszej, Lena Potracka, która zaprezentowała swoje umiejętności gry na keyboardzie. Potem na scenie pojawili się zaproszeni goście. Pierwsza była scholka dziecięca działająca przy parafii w Chwaszczynie. Dzieci z wielką radością śpiewały piosenki przy akompaniamencie gitar Agnieszki Klawikowskiej, Agnieszki Jażdżewskiej, Marty Czyż oraz przy dźwiękach trąbki Szymona Rodaka.

 

Występy na scenie były przeplatane licznymi zabawami i konkursami prowadzonymi przez Jacka Miąskowskiego, który potrafił rozgonić nawet najciemniejsze chmury i do końca imprezy świeciło słońce. Kolejną atrakcją były pokazy tańca dzieci z grupy tanecznej „El’dance” z Gdyni, działającej także przy tutejszej szkole.

 

Następnie na scenie ze swoim nowym repertuarem pojawił się chór „Strzelenka”. Śpiewacy wykonali cztery piosenki: „Od rana mam dobry humor”, „Kòlib mnie”, „Serce w plecaku” oraz „Kaszubski Medley”, a na koniec tradycyjne „Sto lat” dla prezes chóru Barbary Klawikowskiej, która tego dnia obchodziła swoje urodziny.

 

Gwiazdą wieczoru była Maryla Rodowicz (wcieliła się w nią Halina Kujawska). Piosenkarka przybyła do Tuchomia w towarzystwie pań z KGW i razem wykonały piosenkę o Tuchomiu. Krótki koncert piosenek-standardów dał Marek Sękowski, który zaśpiewał „I can’t help falling in love” Elvisa Presleya i „Delilah” Toma Jonesa. Na scenie pojawił sie również Irek Skrzyński, który zaśpiewał kilka swoich nowych rapowych kawałków.

 

A poza sceną wielką atrakcją był mecz: KGW Tuchom kontra rodzice i nauczyciele. Każda z drużyn miała swoją maskotkę. Po zaciętej walce spotkanie zakończyło się wygraną pań z KGW w Tuchomiu 2:1, ale niewiele brakowało, aby mecz zakończył się remisem. Emocji co nie miara – atmosfera była gorąca jak na mundialu w Brazylii.

 

Podczas trwania festynu odbywały się loteria i liczne licytacje, z których dochód był przeznaczony na rzecz szkoły. Na koniec imprezy spośród losów z loterii wylosowano nagrodę główną, którą był rower, a trafił on do Kamila Kujawskiego. Oprócz tego dzieci mogły bawić się na zjeżdżalni, czy wziąć udział w pokazie baniek-gigantów. Wspólne zabawy co rusz organizował także prowadzący festyn.

 

Imprezę zorganizowali: Szkoła Podstawowa w Tuchomiu, Rada Rodziców, Rada Sołecka, KGW Tuchom i chór „Strzelenka”.

 

Pogoda dopisała, humory również, więc pozostaje powiedzieć: „Do zobaczenia za rok!”

 

Ewa Grot – KGW Tuchom/chór „Strzelenka”

 

{gallery}2014/2014-06/festyn-tuchom{/gallery}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.