Relacja z akcji „To nie krasnoludki palą śmieci”

{module do-reklamy-intertekst|none}W poniedziałek 21 listopada 2011 r. odbył się marsz ulicami Chwaszczyna pod hasłem „To nie krasnoludki palą śmieci”. W marszu udział wzięły wszystkie roczniki klas od 0 do III gimnazjum.

Akcja zorganizowana została z okazji dnia „czystego powietrza”, miała ona na celu uświadomienie dzieciom, rodzicom i wszystkim mieszkańcom Chwaszczyna jak szkodliwe dla środowiska jest palenie śmieci.

 

„To jest pierwsza tego typu akcja na terenie naszej szkoły” – mówi Wicedyrektor chwaszczyńskiej szkoły Pani Małgorzata Lipińska„Mam nadzieję, że akcja będzie odbywać się corocznie i przyczyni się do większej świadomości, że środowisko jest dla nas bardzo ważne i jeśli nie będziemy o nie dbać to będziemy mieć problem” – dodała.

 

 Klasy szkoły podstawowej od IV do VI wystosowały listy do mieszkańców Chwaszczyna, natomiast klasy gimnazjalne przygotowały ulotki. W czasie przemarszu uczniowie wrzucali je do skrzynek pocztowych, rozdawali przechodniom oraz wkładali za wycieraczki samochodów. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem i sympatią wśród mieszkańców. 

 

„Chcemy aby mieszkańcy naszej miejscowości zwrócili uwagę na to, iż palenie różnych odpadów domowych w piecach powoduje duże zanieczyszczenie powietrza, które wpływa na nasze zdrowie” – mówi Przewodnicząca Zespołu ds. Promocji Zdrowia Pani Beata Bańkowska, która zajmuje się od lat przeprowadzaniem akcji promujących zdrowie w chwaszczyńskiej szkole.

 

Poniżej obszerna galeria zdjęć z przemarszu po Chwaszczynie.

Materiał wideo z akcji.

{gallery}szkola/to-nie-krasnoludki-pala-w-piecach{/gallery}

 

{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.