Relacja Longiny Templin ze spotkania opłatkowego KGW Chaszczyno

 {module do-reklamy-intertekst|none}

 

Koło Gospodyń Wiejskich w Chwaszczynie jest najstarszym i najliczniejszym w żukowskiej gminie. Do wieloletniej tradycji należy coroczne opłatkowe spotkanie. W tym roku odbyło się ono w restauracji Wanoga. Przy świątecznie udekorowanym stole zasiadło ponad pięćdziesiąt członkiń koła wraz z zaproszonymi gośćmi. Składano sobie życzenia, dzielono się opłatkiem i śpiewano kolędy.

 

 

 

Dwugodzinna uroczystość była okazją do podziękowań dla Anny Barsowskiej, która przez 24 lata szefowała chwaszczyńskiemu KGW. Otrzymała prezent, a wszyscy uczestnicy zaśpiewali jej głośne „Sto lat”. Podczas październikowych wyborów nową przewodnicząca została Barbara Myszk – Herrmann.

 

Ważne wiadomości przekazała zebranym Jolanta Wiercińska, członkini miejscowej rady sołeckiej. Poinformowała ona o planowanym kursie komputerowym dla chętnych pań. Jest spora nadzieja na to, że na ten cel koło otrzyma 48 tys. złotych z Urzędu Marszałkowskiego.

 

W tak dobrym nastroju można było delektować się poczęstunkiem, wznieść toast symboliczną lampką wina, podsumować mijający rok i powspominać…

 

tekst i fot. Longina Templin

 


 

Cały artykuł można przeczytać na stronie kartuzy.info oraz na nowej stronie Koła Gospodyń Wiejskich z Chwaszczyna – kgw.chwaszczyno.pl

Galeria zdjęć na stronie kartuzy.info

 

 

 {module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.