Reaktywacja tuchomskich sobótek przyciągnęła wielu mieszkańców

W Noc Świętojańską nad Jeziorem Tuchomskim zapłonęło sobótkowe ognisko. Tym samym wskrzeszono tradycję, która ponad dwadzieścia lat temu była stałym elementem kalendarza wydarzeń lokalnych w Tuchomiu.

 

Uczestnicy imprezy przybyli zaopatrzeni w kiełbaski, które wspólnie piekli nad ogniskiem, zacieśniając znajomości sąsiedzkie i nawiązując nowe. Główną atrakcją był koncert na żywo w wykonaniu Joanny Sakr, która podbiła serca słuchaczy i poderwała do tańca. W przerwach od muzyki tanecznej biesiadne piosenki przy akompaniamencie akordeonu wykonywał Jarosław Niewiadomski.

sobotki 2

fot. nadesłane

Dzięki uprzejmości Dworku „Oleńka” z Tuchomia można było nabyć zimne, orzeźwiające piwko, zaś na deser Panie z tuchomskiego Koła Gospodyń Wiejskich oferowały domowe ciasto. Dla dzieci firma Rob-Roy serwowała watę cukrową, a chętne maluchy mogły przejechać się bryczką konną dzięki uprzejmości p. Andrzeja Rompczyka.

sobotki 3

fot. nadesłane

Dzięki dużej frekwencji oraz dobrym sercom uczestników zebrano przyczepkę nakrętek plastikowych i płyt w towarzyszącej sobótkom akcji „Nakręć się dla Milenki”, mającej na celu wsparcie i rehabilitację Milenki Plichta z Żukowa. Impreza wzbudziła wiele pozytywnych emocji. Choć zakończenie planowano na godzinę 22:00, zabawa trwała do godziny 23:00 i przeciągnęłaby się zapewne aż do rana, gdyby deszcz nie zmusił uczestników do opuszczenia urokliwej łąki nad jeziorem.

sobotki 4fot. nadesłane

Bardzo cieszył fakt, iż na imprezie bawili się goście w każdym wieku, pozytywnie, kulturalnie i bez jakichkolwiek incydentów. Warto bowiem wspomnieć, iż nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwał partol żukowskiej policji.

sobotki 5

fot. nadesłane

Dziękujemy za przybycie wszystkim uczestnikom, za ciepłe słowa uznania i ogrom pozytywnej energii, jaka towarzyszyła imprezie. Zgodnie z Waszym życzeniem obiecujemy, że nie jest to ostatnia impreza Sobótkowa organizowana przez nasze stowarzyszenie w Tuchomiu. Zatem – do zobaczenia za rok!

sobotki 6

fot. nadesłane

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Mieszkańcy dla Tuchomia”, przy współpracy i pomocy: PZW Gdynia, Leśnictwo Borowiec, Skład Opału Mawix Tuchom, Technika PE Bogdan Janas, Piotr i Barbara Pospieszni – Dworek „Oleńka”, Radny Stanisław Groth, KGW Tuchom, firma Rob-Roy, firma Alexander Chwaszczyno oraz dzięki uprzejmości wspaniałych artystów Joanny Sakr i Jarka Niewiadomskiego.

sobotki 8

fot. nadesłane

nadesłane: Stowarzyszenie „Mieszkańcy dla Tuchomia”

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.