Radni powiedzieli stanowcze NIE rozbudowie żwirowni.

 

 

Radni Gminy Żukowo odrzucili uchwałę dotyczącą planu zagospodarowania przestrzennego dla części wsi Barniewice, w rejonie ulic: Piaskowej i Jaskółczej, o której pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Firma wydobywcza wnioskowała o przeznaczenie działki nr 166 w Barniewicach pod eksploatację kruszywa.

 

Na XV Sesji Rady Miejskiej w Żukowie firmę Polgravel reprezentowała Krystyna Podłuska prezes zarządu firmy, która starała się przekonać radnych, aby podjęli uchwałę zmierzającą do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w okolicach Barniewic.  Mówiła, że firma chce załatwić wszystko w sposób bezkonfliktowy.

 

Głos zabrał Mirosław Nowak, który powiedział, że nie możemy mówić o rozwiązaniu sprawy w sposób bezkonfliktowy, ponieważ konfikt wybuchł już jakiś czas temu. „Wszyscy wiemy, jakie są zdania przedstawicieli lokalnych społeczności co do ekspansji firmy na pobliskie tereny. Społeczność powiedziała „nie” i takie jest także moje zdanie” – powiedział radny z Chwaszczyna.

 

W głosowaniu nad uchwałą 17 radnych było przeciw, 2 wstrzymało się od głosu, a „za” jedynie był jeden radny Stanisław Szur z Żukowa.

 

sesja rm zukowo 1

fot. Sylwia Lipińska

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.