Rada Dzielnicy Osowa prosi o poparcie dla „Drogi Zielonej”

 

 

Jak czytamy na stronie osowa24.pl Rada Dzielnicy zwraca się do mieszkańców Osowej i Chwaszczyna o poparcie dla koncepcji budowy trasy łączącej Tunel pod Martwą Wisłą z Węzłem w Chwaszczynie, czyli dla tzw. Drogi Zielonej.

Droga ta, szczególnie Nowa Spacerowa z Tunelem pod Pachołkiem jest dla mieszkańców Osowy jak i też Chwaszczyna bardzo ważna, ponieważ diametralnie zmieniłaby pokonywanie trasy na tzw. dolny taras Gdańska

Ważnym elementem nowego szlaku komunikacyjnego, będzie też ulica Nowa Kielnieńska, która może przyczynić się do poprawy płynności ruchu.

 

droga zielona zrodlo gazeta wyborcza trojmiasto

Rys. żródło: trojmiasto.wyborcza.pl

 

Rada Dzielnicy Osowa wnioskuje, by Nowa Kielnieńska była ulicą o przekroju poprzecznym 1×2 (tj z jednym pasem ruchu w każdą stronę) na odcinku pomiędzy Obwodnicą Zachodnią i Węzłem w Chwaszczynie. Zwraca też uwagę na konieczność ograniczenia prędkości i zakaz wjazdu dla samochodów ciężarowych.

 

droga zielona
źródło: slidesharecdn.com/rozwjmetropolitalnegoukadukomunikacyjnegonaprzykadziemiastagdaska

 

Osoby, które zechciałyby uczestniczyć w zbieraniu podpisów mogą wydrukować poniżej zamieszczoną ankietę lub pobrać ją w siedzibie Rady Dzielnicy Osowa.

 

ankieta droga zielona

 

-> Anketa do pobrania

 

źródło oprac.: osowa24.pl

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.