Psycholog – kiedy i czy warto się do niego udać?

Masz wrażenie, że cały świat wali Ci się na głowę i czujesz, że sobie kompletnie z tym wszystkim nie radzisz? Cierpi nie tylko Twoja dusza, ale również ciało i z czasem jest coraz gorzej. Wtedy z pomocą może przyjść specjalista psycholog, który na co dzień zajmuje się tego typu rzeczami i będzie w stanie znaleźć rozwiązanie dla Twoich problemów.

Jakie objawy? 

Przede wszystkim czasami możemy nie radzić sobie z emocjami – wybuchamy płaczem lub reagujemy przesadną złością na prozaiczne sytuacje, które dla innych nie są niczym szczególnym. Często może pojawiać się poczucie przytłoczenia nadmierną ilością obowiązków oraz irytacja choćby tym, że książka na półce została źle odłożona. 

Z czasem zauważysz, że te wszystkie objawy się nasilają i momentami nie pozwalają normalnie funkcjonować. Problemy się nawarstwiają, pojawiają się dodatkowo np. bóle głowy, czy uczucie przygnębienia i stany depresyjne. 

Niekiedy problemy natury psychologicznej są spowodowane tym, że komuś rozpada się związek i bardzo to przeżywa. 

Jak mówi niejeden psycholog w Warszawie problemy psychologiczne zazwyczaj biorą się z natłoku codziennych spraw i tego, co nas dotyka. Każdy z nas ma bowiem swój osobisty system, reagowania na wszystko i niekiedy ludzie są bardzo silni psychicznie oraz odporni nawet na bardzo tragiczne wydarzenia, a inni mają kruchą psychikę, o którą warto zadbać. 

Czy warto zaufać psychologowi? 

Jak najbardziej tak, ponieważ są to doświadczeni specjaliści, którzy znają się na swojej pracy i będą w stanie zaproponować jak najbardziej dopasowane rozwiązania problemów. Zazwyczaj psycholog proponuje specjalną terapię, która odbywa się indywidualnie lub w grupie, bowiem wszystko zależy od tego, z jakim problemem się zgłosisz. 

Ważna rada – nie powinieneś przed psychologiem niczego ukrywać. Zdajemy sprawę z tego, że przyznanie się przed obcą osobą do swoich problemów nie będzie sprawą łatwą, jednakże jest to konieczność do tego, aby dobrą jak najbardziej skuteczną terapię do Twojego przypadku. Warto tutaj podkreślić, że każdy psycholog gwarantuje pełną dyskrecję Tak więc, w żadnym wypadku nie radzimy z tym zwlekać, bowiem problemy natury psychicznej należy traktować z taką samą uwagą, jak te, które dotyczą bólu fizycznego. Zapewne kiedy Cię coś boli, to ani chwili nie zwlekasz z wizytą u ekarza specjalisty, prawda? {jcomments off}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.