Przypominamy o obowiązku złożenia NOWEJ deklaracji za gospodarowanie odpadami komunalnymi!

Autor: Gmina Żukowo

Obowiązek ten dotyczy wszystkich właścicieli nieruchomości zamieszkałych i wynika ze zmiany metody naliczenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi (dotychczas była od gospodarstwa domowego obecnie jest od ilości osób).

Właściciele nieruchomości, którzy do tej pory nie złożyli deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, zobowiązani są do niezwłocznego jej złożenia!

Deklarację składa się w terminie 14 dni od dnia zamieszkania na danej nieruchomości pierwszego mieszkańca lub otrzymania wezwania do jej złożenia. Wezwania wraz z drukami nowej deklaracji były dostarczane właścicielom nieruchomości do 30 czerwca 2021 r.

Do końca września 2021 r. przed Urzędem Gminy w Żukowie, przy wejściu nr III w godz. od 7.00 do 19.00 w dniach pracy urzędu, wystawiona jest skrzynka na listy. Można też skorzystać z poczty tradycyjnej, z e-PUAPu lub osobiście dostarczyć deklarację do tut. urzędu. Udzielamy pomocy przy wypełnieniu deklaracji – należy skorzystać z dzwonka przy wejściu nr II i poprosić o pomoc w wypełnieniu deklaracji. Przy wypełnianiu nowej deklaracji pamiętajcie o aktualizacji ilości osób.

 

WAŻNE!!!  

Obowiązek złożenia deklaracji dotyczy wszystkich właścicieli.

Za właściciela uważa się: właściciela nieruchomości, współwłaściciela, użytkownika wieczystego, jednostki organizacyjne i osoby posiadające nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu, a także inne podmioty władające nieruchomościami.

W razie niezłożenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi albo uzasadnionych wątpliwości co do danych zawartych w deklaracji wójt, burmistrz lub prezydent miasta określa, w drodze decyzji, wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, biorąc pod uwagę dostępne dane właściwe dla wybranej przez radę gminy metody.

Formularz deklaracji znajduje się na stronie Gminy Żukowo

Źródło: zukowo.pl

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.