Przepompownia niezbędna dla kontynuacji kanalizacji Chwaszczyna

 

{module do-reklamy-intertekst|none}

 

Po publikacji w lokalnej prasie i na lokalnych portalach internetowych informacji o konieczności budowy Przepompowni Ścieków przy ulicy Kaszubska Droga pokusiłem się o komentarz w tej sprawie, gdyż wielu mieszkańców naszej miejscowości pyta o co chodzi?

 

 

 

 

 

Pragnę poinformować wszystkich mieszkańców Chwaszczyna, iż budowa tej przepompowni jest bardzo potrzebna dla dalszej rozbudowy kanalizacji naszej miejscowości i pełni rolę celu publicznego, który to podważają Przedstawiciele Stowarzyszeń : „Chwaszczyno 2030” i „Trzy Jeziora” w piśmie do Burmistrza Gminy Żukowo Pana Jerzego Żurawicza z dnia 10.03.2011.

 

 

Dziwi mnie fakt, że Ci mieszkańcy chcieli przyblokować budowę tej przepompowni gdyż jak twierdzą nie spełnia ona celu publicznego i nie będzie pracowała na max. obrotach w roku bieżącym. Muszę Państwa poinformować, że po piśmie mieszkańców były zakusy niektórych Radnych z Rady Miejskiej w Żukowie o wycofaniu tej inwestycji i przekazaniu kwoty 300 000,00 zł na inne zadania w innych miejscowościach. Pan Burmistrz zdecydował o budowie, gdyż podobnie jak ja uważa, że ta przepompownia jest potrzebna dla dalszej budowy kanalizacji Chwaszczyna.

 

W sprawie budowy kanalizacji na osiedlach przy ulicy Kaszubska Droga i ulicy Żeromskiego spotkaliśmy się z byłym radnym Tomaszem Fopke i mieszkańcami dwukrotnie – 16.09.2009 i 23.09.2009 w Remizie Strażackiej w Chwaszczynie. Na spotkaniach tych wyłoniono Grupę Inicjatywną Budowy Kanalizacji, której przewodzić miał Pan Mirosław Nowak. Doszło również do spotkania z byłym Burmistrzem Gminy Żukowo w dniu 04.11.2009 na którym Pan Burmistrz poinformował przedstawicieli tej grupy o możliwości podłączenia do tej przepompowni okolicznych osiedli. Burmistrz zasygnalizował również, aby Grupa Inicjatywna przygotowała dokumentację na budowę kanalizacji tych osiedli, gdyż w budżecie gminy nie było środków finansowych na dodatkowe zadania. Co zrobiła Grupa Inicjatywna Budowy Kanalizacji od 23.09.2009 należy zapytać szefa tej grupy? Z tego co wiem, nie ma nawet koncepcji budowy kanalizacji na okolicznych osiedlach, gdyż z oszczędności w wyniku przetargu na budowę tej przepompowni Pan Burmistrz obiecał wykonanie takiej koncepcji. W związku z tym, że firma EURO-STYL wykonała dokumentację na tą przepompownie i wykonała kanał grawitacyjny pomiędzy osiedlem a przepompownią zaistniała możliwość wprowadzenia tej inwestycji do budżetu gminy na rok 2011. Działania destrukcyjne przedstawicieli tych stowarzyszeń mogły wpłynąć na wstrzymanie dalszej budowy kanalizacji naszej miejscowości.

 

Uważam, że każdy mieszkaniec osiedla EURO-STYL jest takim samym mieszkańcem Chwaszczyna, jak np. mieszkaniec ulicy Kasztanowej, czy ulicy Asnyka. Na tym osiedlu jest około 60 mieszkań, które po wybudowaniu przepompowni będą miały możliwość korzystania z kanalizacji sanitarnej. Które osiedla i w jakiej kolejności zostaną podłączone do tej przepompowni będzie zależało od możliwości finansowych budżetu gminy i decyzji Pana Burmistrza i Radnych Rady Miejskiej w Żukowie. Mam nadzieję, że działania Naszych Stowarzyszeń i Organizacji spowodują szybkie skanalizowanie pozostałej części naszej miejscowości.

{module do-reklamy-intertekst-2|none}

 

Piotr Fikus

 

{module reklama-artykul-n|none}

 

.

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.