Przegląd naszej jednostki OSP Chwaszczyno

{module do-reklamy-intertekst|none}W sobotę 26 listopada 2011 roku przeprowadzono drugą część Przeglądu Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Żukowo. Przeglądowi podlegała tego dnia także nasza jednostka, a jego przebieg opisuje niniejszy artykuł.


 

Przeglądu dokonała Komisja pod przewodnictwem Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach st. bryg. inż. Edmunda Kwidzińskiego (Prezesa Zarządu Powiatowego Związku OSP RP) oraz druha Romana Węsierskiego (Komendanta Miejsko-Gminnego Związku OSP RP). W przeglądzie uczestniczył Zarząd OSP w Chwaszczynie oraz kilkunastu druhów z naszej jednostki.


Przegląd rozpoczął się o godz. 10.30 i trwał około godziny. Jego przedmiotem były w szczególności stan oraz sposób utrzymania i użytkowania strażnicy, samochodu bojowego, sprzętu ratowniczego, nadto kwalifikacje kierowców, prawidłowe działanie systemu alarmowania i łączności, oraz szereg innych czynników mających wpływ na zdolność jednostki do prowadzenia działań ratowniczych. Komisja nakazała także wykonanie ćwiczenia praktycznego, polegającego na przygotowaniu linii gaśniczej oraz linii zasilania samochodu bojowego, w pełnym umundurowaniu ochronnym i przy wykorzystaniu aparatów ochrony dróg oddechowych.


Po dokonaniu przeglądu omówiono jego wynik oraz przedstawiono wnioski dotyczące każdej z badanych kwestii. Jest nam niezmiernie miło zakomunikować druhom OSP w Chwaszczynie oraz pozostałym mieszkańcom naszej miejscowości, że nasza jednostka otrzymała w ramach tegorocznego przeglądu po raz kolejny najwyższą możliwą ocenę – wyróżniającą (5,5/5,5). Jesteśmy niezmiernie dumni z tego wyniku i pragniemy pogratulować oraz podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do jego osiągnięcia.


przeglad-jednostki-osp-chwaszczyno2{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.