Przegląd informacji z chwaszczyńskiej szkoły – listopad 2013r.

 

 

Akademia z okazji 95 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

 

12 listopada 2013 r. na sali gimnastycznej odbyły się uroczyste Akademie z okazji 95- tej rocznicy odzyskania Niepodległości przez  Polskę.  Montaże słowno – muzyczne dla klas 0 – III przygotowali uczniowie klasy III „b” pod opieką p. Małgorzaty Kisiel, natomiast dla klas IV – VI oraz klas I-III gimnazjum uczniowie klasy  IIIAG pod kierunkiem p. Jolanty Iwańczak.  Oprócz faktów historycznych, przedstawionych w formie utworów poetyckich i  prezentacji multimedialnej, uczniowie mieli możliwość usłyszeć pieśni patriotyczne wykonane przez uczniów klasy III AG i szkolny chórek, którego opiekunem jest p. Paweł Nowicki.

 

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za przygotowanie ozdób w barwach narodowych.

 

Małgorzata Kisiel

 

11-list1

 

11-list2

 

11-list3

 

11-list4


 

Internetowy Teatr TVP – kolejne transmisje

 

22.10.2013 odbyła się transmisja internetowa spektaklu „ Calineczka” z Teatru Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Musical familijny „Calineczka” na motywach ponadczasowej baśni Hansa Christiana Andersena, według libretta Andrzeja Ozgi i Marka Bartkowicza, to pełna humoru fantazja teatralna o dorastaniu, wkraczaniu w świat dorosłych, poszukiwaniu przyjaźni i sztuce odnalezienia się we współczesnym świecie na przykładzie maleńkiej dziewczynki, która przyszła na świat w pąku kwiatu. Spektakl w reżyserii Andrzeja Ozgi przeniósł młodych widzów w przyjazny, bajkowy świat, pełen uniwersalnych ludzkich postaw i życiowych prawd. Odbiorcami z naszej szkoły byli uczniowie klas pierwszych i drugich.

 

teatr1

 

Internetowy Teatr TVP nie jest skierowany tylko do młodszej widowni, 7 listopada  uczniowie klas trzecich gimnazjum obejrzeli „Antygonę” Sofoklesa, wystawioną na deskach Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach, reżyserowaną przez Bartłomieja Wyszomirskiego.

 

Małgorzata Kisiel

 

teatr2

 

 

teatr3


 

Zajęcia RoboCAMO – nauka, zabawa i pasja z klockami LEGO

 

12.11.2013 r. uczniowie klas drugich i trzecich mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z wykorzystaniem Zestawów LEGO WeDo i Mindstorms, które oprócz standardowych elementów posiadają programowalny sterownik oraz mikrokomputer w formie klocka Lego.Dzieci podczas 45 minutowych zajęć zbudowały i zaprogramowały fantastyczne roboty, które „ożyły” i zaczęły wydawać przeróżne dźwięki.

 

roboty1

 

Przez chwilę czuliśmy się jak młodzi inżynierowie! To była przede wszystkim doskonała i niezapomniana zabawa.

 

Małgorzata Kisiel

 

roboty2

 


 

 

Ślubowanie uczniów klas I SP

 

Dzień 24  października 2013 roku w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla dzieci z trzech pierwszych klas. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Chwaszczynie. Pierwszaki z ogromną powagą powtarzały słowa ślubowania na Sztandar Szkoły. Kolejnym punktem było pasowanie ich na uczniów. Symbolicznym ołówkiem dokonał tego pan dyrektor Robert Zochniak. Wychowawczynie wręczyły dzieciom dyplomy pasowania na ucznia. W tak uroczystym dniu nie zabrakło rodziców, którzy chcieli wziąć udział w tym wydarzeniu. Następnie dzieci zaprezentowały pięknie przygotowany montaż słowno- muzyczny.  Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.


Dorota Bieszka

 

slubowanie1

 

slubowanie

 

nadesłane: Emilia Czerniawska

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.