Promocje Remusa – kaszubskiego audiobooka

 {module do-reklamy-intertekst|none}

Kaszubska Agencja Artystyczna z Chwaszczyna- wydawca płyty zawierającej nagranie „Żëcô i przigodów Remusa” Aleksandra Majkowskiego serdecznie zaprasza na cykl spotkań promujących płytę.

 

 

Terminy spotkań promocyjnych:

 

13.09.2011- Bytów, godz. 17.00- restauracja „Jaś Kowalski”

18.09.2011- Kościerzyna, godz. 16.2o- Rynek, w ramach festynu „Kaszubskie bajanie”

22.09.2011 Sierakowice, godz. 17.00- kościół św. Marcina

5.10.2011- Bolszewo, godz. 16.00- Biblioteka Publiczna Gminy Wejherowo im. Aleksandra Labudy

 

Ta największa kaszubska powieść, arcydzieło rodzimej literatury po raz pierwszy w całości została utrwalona na nośniku cyfrowym w technologii mp3. Nagranie to przeszło już swój „chrzest bojowy”. Wyemitowane zostało w latach 2010/2011 na antenie Radia Kaszëbë,którego słuchacze wystawili mu wiele pochlebnych recenzji.

 

Ponad 18 godzin literackiej kaszubszczyzny na jednej płycie CD! Jest to znakomity materiał edukacyjny dla uczących się języka kaszubskiego zarówno w szkołach, jak również dla dorosłych! Język regionalny w najczystszej postaci! Wykorzystano wydanie książki Oficyny Czec, nad którym nadzór językowy sprawował prof. Jerzy Treder.

 

Przeczytania i aktorskiej interpretacji „Remusa” podjął się Tomasz Fopke, doświadczony lektor współpracujący także w tym zakresie z regionalnymi mediami, m.in.:

 

– z telewizją CSB TV- koordynował projekt kaszubskiego dubbingu serialu filipińskiego „Skôzóny na miłota” oraz hiszpańskiej bajki „Przigodë Krôsniaca Dawida”,

 

– z Radio Gdańsk- czytał książkę Augustyna Chrabkowskiego pt. „Jak jô béł bogati”,

 

– z Radio Kaszëbë- przedstawił „Żëcé i przigodë Remusa” oraz wcześniej autorski cykl dowcipów „Szportë swójsczé ë kupczé od Tómka Fópczi”.

 

Powierzono mu także partię narratora w wersji kaszubskiej filmu „Jezus”.

 

Nagrania dokonano w North Studio w Połczynie.

 

W spotkaniach promocyjnych udział wezmą przedstawiciele: wydawcy- Kaszubskiej Agencji Artystycznej, producenta- North Studio z Połczyna, Radia Kaszebe oraz czytający- T. Fopke.

 

Wydanie płyty finansowo wsparły: Miasto Bytów, Gmina Linia oraz Powiat Kartuski.

Patronat medialny objęły: Radio Kaszebe, Portal Nasze Kaszuby, Dziennik Bałtycki, Pomerania i CSB TV.

 {module do-reklamy-intertekst-2|none}{module reklama-artykul-n|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.