Promocja publikacji autorstwa Eugeniusza Gołąbka „Wielki Słownik polsko-kaszubski”

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oraz Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego zapraszają na promocję publikacji autorstwa Eugeniusza Gołąbka „Wielki Słownik polsko-kaszubski”, tom I A-K.


Eugeniusz Gołąbek urodził się w 1949 roku w Gdańsku, obecnie jest mieszkańcem Chwaszczyna. Choć z zawodu jest elektrykiem, z wyboru stał się znawcą kaszubszczyzny. W 1993 roku wydano przetłumaczony przez niego na język kaszubski „Nowy Testament”. Dwanaście lat później w 2005 pojawił się „Kaszubski słownik normatywny” jego autorstwa. Poza tłumaczeniami i opracowaniami zasad pisowni „rodnej mowy”, zajmował się również redakcją książek kaszubskojęzycznych. Współpracował też z miesięcznikiem „Pomerania”. W roku 1988 Eugeniusz Gołąbek został wyróżniony Medalem Stolema.
Promocja najnowszego dzieła E. Gołąbka odbędzie się we wtorek 17 września 2013 roku o godz. 16 na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego Gdańsk, ul. Wita Stwosza, sala 3.67.

Laudację wygłosi prof. Marek Cybulski. O pracy nad słownikiem opowiedzą autor Eugeniusz Gołąbek i prof. Jerzy Treder. Promocję uświetni występ chóru „Strzelenka” z Tuchomia.

Po promocji będzie można nabyć słownik oraz zdobyć autograf autora.

 

źródło: strona www.kaszubi.pl

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.