{module do-reklamy-intertekst|none}

Właścicieli domków letniskowych czy  osoby wynajmujące mieszkania z pewnością ucieszy nowa oferta Energi, umożliwiająca zamówienie licznika przedpłatowego. Urządzenie to działa podobnie jak telefony na kartę – prąd kupujemy w „porcjach”.

 

Energa wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów pragnących kontrolować zużycie energii – tym razem proponując instalację licznika przedpłatowego na życzenie odbiorcy. Usługa „Rozliczenie Pre-paid” jest odpłatna – opłatę instalacyjną można wnieść jednorazowo lub w niewielkich ratach miesięcznych (od 5,99 zł).

 

– System ten pozwala na dowolną częstotliwość zakupów porcji energii – mówi Ireneusz Kulka, wiceprezes ENERGI-Obrót. – Klient sam decyduje, czy chce kupować porcję energii wystarczającą na kilka dni, tydzień, miesiąc. To doskonałe rozwiązanie dla osób wynajmujących mieszkania czy garaże, lub okresowo korzystających z domków letniskowych albo zimowych.

Obecnie produkt będzie dostępny na terenie Oddziałów Gdańsk, Słupsk i Płock, a do końca roku na całym obszarze poza Oddziałem Toruń, gdzie usługa będzie dostępna w I kwartale nowego roku.

 

Jak kupić porcję prądu:

 

   

 • Przez Internet. Dzięki temu rozwiązaniu każdy klient może w prosty sposób kupić energię do swojego licznika przedpłatowego oraz otrzymać kody na doładowania przez e-mail lub sms (http://www.energa.pl/obsluga_klienta_platnosci_doladowanie_energii).
 • Doładowanie w punktach płatności VIA Moje doładowania. Usługa ta pozwala na wygodny zakup doładowania energii w kasie sklepu z dostępną usługą sieci VIA. Zakupu można dokonać na dowolną kwotę i co najważniejsze skorzystać z tej możliwości przy okazji codziennych zakupów.
 • Poprzez Telefoniczne Biuro Obsługi Klienta. Klient wybierając w Biurze Obsługi Klienta produkt „Polecenia Zapłaty” musi poinformować o zamiarze doładowań przez tBOK. Po dokonaniu tych czynności klient otrzymuje w BOK unikatowe hasło. W tym momencie może już korzystać z usługi przez tBOK podając każdorazowo hasło. Usługa dostępna we wszystkich rejonach  – wkrótce też w Gdańsku.
 • Zakup energii w Biurze Obsługi Klienta. Klient posiadający licznik przedpłatowy może dokonać zakupu energii elektrycznej bezpośrednio w kasie.

 

 

Rozliczenie pre-paid jest kolejną ofertą ENERGI-Obrót  wspomagającą zarządzanie i kontrolę zużycia energii elektrycznej, obok wprowadzonej w październiku br. usługi Rozliczenia Rzeczywiste, pozwalającej na regulowanie opłat za energię zużytą, a nie – za prognozy.

Więcej informacji na www.smarteco.pl

 


Koszty – do wyboru są 2 warianty opłaty instalacyjnej:

 

 1. Opłata instalacyjna – miesięczna
  pobierana jest identycznie jak pozostałe opłaty stałe. Oznacza to, że Klient dokonując pierwszego zakupu w miesiącu pokrywa koszty stałe oraz opłatę za instalację układu pomiarowego. W systemie miesięcznym opłata instalacyjna pobierana jest przez 48 miesięcy. Z tego sposobu skorzystać mogą klienci grup taryfowych G1x.

licznik

opłata netto

1-fazowy

5,99 przez 48 miesięcy

3-fazowy

12,99 przez 48 miesięcy

 1. Opłata instalacyjna – jednorazowa
  pobierana jest jednorazowo przed podpisaniem umowy jako zaliczka. Po zrealizowaniu usługi Klient otrzymuję fakturę za wykonaną usługę instalacji. Z tego systemu skorzystać mogą klienci grup taryfowych G1x oraz C1x.

licznik

opłata netto

1-fazowy

229,99

3-fazowy

469,99

Instalacja licznika następuje w terminie 14 od od podpisania umowy przez Klienta.

 

 

Korzyści dla Klienta:

 

 • Lokator sam decyduje, ile płaci za prąd i dokładnie tyle zużywa.
 • Jako wynajmujący mieszkanie Klient pozbywa się ryzyka. Problem z zaległościami za prąd już go nie dotyczy.

 

Porady dla Klienta:

 

 1. Gdy Klient podpisuje umowę najmu, powinien zwrócić uwagę, by znalazły się w niej zapisy dotyczące możliwości dokonywania zmian w umowie na sprzedaż i dostarczanie energii elektrycznej.
 2. Zgodnie z zasadami podstawą podpisania umowy na sprzedaż i dystrybucję energii elektrycznej jest posiadanie tytułu prawnego do lokalu. Może być nim zarówno zawarta notarialnie umowa sprzedaży, jak i umowa najmu.
 3. Jeżeli w umowie najmu nie ma jasno określonej informacji, czy osoba wynajmująca od kogoś mieszkanie może dokonywać zmiany w umowie lub podpisać samodzielnie umowę, radzimy ją uzupełnić, aby uniknąć niepotrzebnych nieporozumień z wynajmującym mieszkanie.
 4. By w pełni korzystać z usługi Rozliczenia pre-paid (prąd bez ryzyka), warto jasno zapisać w umowie najmu, że zmian w umowie z ENERGĄ może dokonać jedynie właściciel lokalu.
 5. Jeżeli Klient już wynajmuje mieszkanie i takie zapisy nie zostały uwzględnione w umowie, zachęcamy do złożenia oświadczenia w BOK, że zmian w umowie może dokonywać jedynie właściciel lokalu.
 6. Skorzystanie z opłaty instalacyjnej miesięcznej wiąże się z obowiązkiem dokonywania przynajmniej jednego zakupu w miesiącu na kwotę opłat stałych + opłaty miesięcznej + minimalnej ilości kWh. Klient który nie dokona zakupu w wyznaczonym okresie otrzyma pisemne przypomnienie o konieczności jego zrealizowania. Nie zrealizowanie zakupu oraz brak reakcji na monit przypomnienia wiąże się z koniecznością uregulowania przez klienta pozostałej do spłaty kwoty.
 7. Klient wynajmujący lokal, powinien we własnym zakresie zabezpieczyć się przed wypowiedzeniem umowy na produkt Rozliczenia pre-paid (prąd bez ryzyka) przez najmującego lokal.
 8. Rezygnacja z produktu Rozliczenia pre-paid (prąd bez ryzyka) gdy opłata instalacyjna naliczana jest w systemie miesięcznym, wiąże się z pokryciem pozostałej do uregulowania kwoty wynikającej z ilości niezapłaconych dotychczas rat.

{module do-reklamy-intertekst-2|none}

Regulamin oferty „Prąd bez ryzyka”

KW

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.