Poznawanie stolicy Panamy. Festiwal Młodych na rozpoczęcie Światowych Dni Młodzieży

Po dniach w diecezjach młodzież z Chwaszczyna została przetransportowana do Panamy. Tam oficjalnie rozpoczęły się Światowe Dni Młodzieży. Pielgrzymi spotkali się także z Polakami na Darze Młodzieży, który zawinął do panamskiego portu. W czwartek zaprezentowali nasz kraj i Kaszuby na Festiwalu Młodych. Zachęcamy do zapoznania się z kolejną relacją i zdjęciami z tych wydarzeń.

22 stycznia 2019

Ten dzień rozpoczęliśmy od poznawania Panamy. To bardzo duże miasto i, aby móc sprawnie i bezpiecznie się po nim poruszać, zostaliśmy po nim oprowadzeni przez jedną z mieszkanek, która gości u siebie pielgrzymów.

Panama dzien 22 8

O godzinie 18 wraz ze wszystkimi pielgrzymami uczestniczyliśmy we Mszy Świętej na Cinta Costera rozpoczynającej Światowe Dni Młodzieży.

23 stycznia 2019

W tym dniu rozpoczęły się katechezy dla pielgrzymów. Naukę dla polskich pielgrzymów prowadził Prymas Polski Arcybiskup Gnieźnieński Wojciech Polak. Przybliżone zostało nam hasło ŚDM Panama – „Oto Ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego”.

Panama dzien23 7

Dzień zakończył się polskim wieczorem, podczas którego uczestniczyliśmy we Mszy Świętej dla wszystkich polskich pielgrzymów oraz w koncercie ewangelizacyjnym polskich artystów takich jak: Siewcy Lednicy, Marcin Wyrostek, Olga Szymańska.

24 stycznia 2019

Dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Judy Tadeusza. Następnie udaliśmy się na próbę przed naszym występem podczas Festiwalu Młodych. Po udanym sprawdzianie czas wolny spędziliśmy na Darze Młodzieży, który aktualnie zawinął do portu w Panamie. Kapitan oprowadził nas po tej pięknej fregacie i opowiedział o życiu na morzu, jakiego mogli doświadczyć uczestnicy Rejsu Niepodległościowego.

Panama dzien24 22

Dzień zwieńczyliśmy długo wyczekiwanym Festiwalem Młodych, podczas którego mieliśmy okazję zaprezentować nasz kraj i kaszubską ziemię. Zaprezentowaliśmy się poprzez wspólny śpiew i taniec. Nasz występ spotkał się z gorącym aplauzem i radością publiczności.

 

sponsor partner

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.