Powstanie sygnalizacja świetlna w Tuchomiu

Gdański oddział GDDKiA na wniosek mieszkańców Tuchomia, zaangażowania Burmistrza Gminy Żukowo i w wyniku zgłoszonej interpelacji Radnego Powiatowego Piotra Fikusa wykona sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 20 z ulicami Długą i Spacerową w Tuchomiu.

Przedmiotowe skrzyżowanie jest bardzo niebezpieczne. W jego pobliżu na przejściu dla pieszych doszło już do kilku potrąceń pieszych. Przy dużym nasileniu ruchu pojazdów na DK 20 jest utrudniony wyjazd z ul. Długiej i Spacerowej.

Za pośrednictwem Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Mieszkańcy dla Tuchomia” stosowny wniosek został złożony w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w oddziale w Gdańsku.

W związku z przedmiotem sprawy została wykonana w tym zakresie zwyczajowa procedura Analizy Konieczności Zastosowania Sygnalizacji Świetlnej (AKZSŚ) na skrzyżowaniu DK 20 z ulicami Długą i Spacerową. Danymi wyjściowymi badania były: natężenie ruchu pojazdów, obciążenie ruchem pieszych, widoczność na skrzyżowaniu i zdarzenia drogowe.

Wyniki AKZSŚ nie wskazały jednoznacznie na konieczność zastosowania w tym miejscu sygnalizacji świetlnej, jednak GDDKiA oddział w Gdańsku dostrzega potrzebę takiej instalacji na przedmiotowym skrzyżowaniu. Dlatego zadanie to zostało wpisane do Programu Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Po sklasyfikowaniu i nadaniu rankingu będzie oczekiwać na przydział środków i realizację.

Zarówno Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski jak i Radny Powiatowy Piotr Fikus zadeklarowali możliwość współpracy celem przyspieszenia realizacji instalacji sygnalizacji świetlnej.

sygnalizacja tuchom

Skan odpowiedzi GDDKiA: FB – @totuchom

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.