POWSTAJE MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO DLA NASZYCH DZIECI

 

W poniedziałek (6.06.2016) rozpoczęły się prace przy budowie „Miasteczka Ruchu Drogowego” na terenie naszej szkoły, przy zbiegu ul. Mickiewicza i Derdowskiego. Pomysłodawcami tego projektu był Radny Powiatu Kartuskiego Piotr Fikus wspólnie z Dyrektorem Szkoły Robertem Zochniakiem.

 

Budowa miasteczka zostanie sfinansowana przez Sponsorów i ze środków Budżetu Gminy Żukowo. Burmistrz Gminy Wojciech Kankowski wspólnie z Radnymi Gminnymi na sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 31.05.2016 roku zabezpieczyli na to zadanie kwotę 40 000 zł.

Sponsorzy zaś, przeznaczą wspólnie na budowę miasteczka kwotę ponad 50 000 zł. Planowany termin zakończenia prac to 25 tydzień bieżącego roku. „Miasteczko Ruchu Drogowego” ma służyć edukacji naszych dzieci i młodzieży, celem poszerzenia ich wiedzy z zakresu prawa o ruchu drogowego.

 

miasteczko drogowe chwaszczyno2

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.